Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Pantone Living Coral – kolor roku 2019

Pantone ogłosił kolor roku 2019. Po mocnym i trudnym Ultra Violecie nadszedł czas na miękki, łagodny i przyjemny dla oka odcień koralowy.
.get_the_title().

Raczej obejdzie się bez kontrowersji, jakie miały miejsce rok temu o tej samej porze. Ultra Violet się albo kochało, albo nienawidziło. Living Coral, czyli nowy kolor roku Pantone najpewniej aż tak skrajnych emocji nie wzbudzi. Jest mniej zdecydowany, co nie oznacza, że nudny. Pięknie prezentuje się z turkusem i morskimi odcieniami. Jest też znacznie łatwiejszy do zastosowania w modzie i we wnętrzach. Nie dominuje i nie przytłacza, ale raczej dopełnia całą paletę barw. I, co najważniejsze, przypomina nam o pięknie, które dzisiaj stoi na skraju istnienia.

Marc Jacobs SS19

Numer 16-1546 to odcień rafy koralowej i podwodnej natury. Podczas gdy Ulta Violet był kolorem artystów, Living Color czerpie z naturalnego piękna. To piękno znajduje się dzisiaj w wielkim zagrożeniu. Jak podaje Pantone, kolor roku 2019 afirmuje życie i energię, stając w kontraście do technologii i świata social mediów. Living Color jest autentyczny, radosny i optymistyczny. Jest też przypomnieniem o tym, jak kruche i ulotne są cuda natury i zwraca naszą uwagę na to, co możemy zrobić, aby je chronić.

Living Color z pewnością wpisuje się w wiosenno-letnią paletę kolorów i ma szansę stać się bardzo widocznym odcieniem w modzie, wnętrzach i designie.

Tekst: Malwa Wawrzynek

FASHION