Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Paryż to awangarda, kolor i detale, które mają klimat

Paryż potrafi zachwycić swoją historią, architekturą, wielokulturowością oraz oczywiście stylem, który zyskał swoją własną definicję w słowniku. Dariusz Jasak w swoim niepodrabialnym stylu sfotografował ulice Paryża podczas ostatniego Paris Fashion Week. Zobaczcie zdjęcia z najważniejszej stolicy mody.
.get_the_title().

Nie bez powodu Paryż nadal mocno trzyma się na podium wśród światowych fashion capitals. Oprócz historii mody, która zdecydowanie daje mu miażdżącą przewagę nad resztą miast, do Paryża chętnie przyjeżdżają nie tylko najlepsi projektanci, ale również redaktorzy, blogerzy, kupcy i fashioniści, którzy w ciągu kilku dni zmieniają to miasto w prawdziwy festyn trendów, stylu i niewybrednych detali.

Te detale doskonale wychwytuje Dariusz Jasak, który ostatnie trzy lata spędził podróżując między Florencją, Warszawą, Mediolanem, Amsterdamem a Paryżem właśnie. Na koncie ma nie tylko indywidualne wystawy w wielu europejskich miastach, ale również publikacje dla takich portali jak Vogue.com, Vogue.pl czy włoski Photovogue. Jego zdjęcia możecie znaleźć również w albumach fotograficznych pokazujących uliczną modę, np: „Streets of Paris”, „Streets of Amsterdam” czy „Amsterdam Uncover”.

Nic więc dziwnego, że zdjęcia street style autorstwa Jasaka to gratka dla każdego, kto poszukuje oryginalnych kadrów i szczegółów, które tworzą klimat stylizacji, a co za tym idzie również i fotografii. I chociaż hasło „paryski szyk” może wielu osobom kojarzyć się z przewidywalnym minimalizmem, zdjęcia z PFW są dowodem na to, że na ulicach Paryża nie brakuje też sporej awangardy, mocnych kolorów i nietypowych akcesoriów, które determinują charakter każdej stylizacji.

Paryżanki słyną z tego, że jak nikt potrafią łączyć klasyczne elementy garderoby z tymi, które rzadko kiedy od razu przykuwają wzrok. Dokładnie takie są stylizacje w obiektywie Jasaka. Mom jeans połączone z kurtką bomberką z obfitymi falbaniastymi rękawami, czerwone podkolanówki i diamentowa spódnica (bez podszewki!), sporo inspiracji najmodniejszą w tym roku dekadą lat 70, patchwork, ciężkie obuwie w stylu klasyków od Bottega Veneta oraz oczywiście marynarki, bez których żadna paryska szafa nie jest kompletna.

W czasach, kiedy w cenie jest zestawianie ze sobą dwóch lub większej liczby trendów, Paryż w końcu wyrywa się spod etykietki minimalizmu, basiców i stylizacji, które mogą bywać nudne. Street style Jasaka to zaprzeczenie nudy i wyśmienite dopełnienie całego paryskiego tygodnia mody.

Dariusz Jasak by Paul Somers

Więcej zdjęć Darka znajdziecie na jego Instagramie oraz stronie internetowej. Jeśli któraś z prac Dariusza wyjątkowo was urzeknie, możecie ją nabyć, kontakt (intagram/e-mail). Połowa zysku ze sprzedawanych na codzień prac zostaje przekazywana na cele charytatywne wspomagające edukację, a Jego zdjęcia znajdują się w prywatnych zbiorach w Holandii, Belgii i Niemczech.

Tekst: Malwa Wawrzynek

 

FASHION