Pharrell Williams dyrektorem kreatywnym męskiej linii Louis Vuitton

Muzyk zajął miejsce zmarłego Virgila Abloha, stając się drugim czarnoskórym projektantem we francuskim domu mody.
.get_the_title().

Świat mody stanął w miejscu, gdy w listopadzie 2021 roku zmarł uwielbiany projektant Louis Vuitton i założyciel marki Off-White Virgil Abloh. Zdążył stać się współczesną ikoną branży, redefiniując ideę luksusu i łącząc ją ze światem hip-hopu. Przez ponad rok spekulowano, kto przyjmie wyzwanie i stanie się kolejnym dyrektorem kreatywnym męskiej linii francuskiego domu mody.

Niespodziewanie wybór padł na wieloletniego przyjaciela Abloha — Pharrella Williamsa.

Muzyk jest uznawany za jednego z najbardziej wpływowych producentów XXI wieku. Ma na swoim koncie 13 nagród Grammy oraz nominację do Oscara. Świat mody nie jest mu jednak obcy — wraz z dyrektorem kreatywnym Kenzo prowadzi markę Human Made i od wielu lat współpracuje z Adidas Originals. Pharrell tworzył już w przeszłości dla Louis Vuitton, projektując w 2008 roku linię okularów przeciwsłonecznych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Louis Vuitton (@louisvuitton)

Louis Vuitton opisuje Williamsa jako ’wizjonera, którego kreatywność rozciąga się od muzyki aż po sztukę i modę’.

Dom mody ma nadzieję, że muzyk będzie rozwijał wartości innowacji i przedsiębiorczości, wzmacniając także pionierskiego ducha marki.

Pierwsza kolekcja Pharrella Williamsa zostanie zaprezentowana w czerwcu 2024 roku podczas tygodnia mody męskiej w Paryżu.

Tekst: OP

FASHION