Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Pharrell Williams dyrektorem kreatywnym męskiej linii Louis Vuitton

Muzyk zajął miejsce zmarłego Virgila Abloha, stając się drugim czarnoskórym projektantem we francuskim domu mody.
.get_the_title().

Świat mody stanął w miejscu, gdy w listopadzie 2021 roku zmarł uwielbiany projektant Louis Vuitton i założyciel marki Off-White Virgil Abloh. Zdążył stać się współczesną ikoną branży, redefiniując ideę luksusu i łącząc ją ze światem hip-hopu. Przez ponad rok spekulowano, kto przyjmie wyzwanie i stanie się kolejnym dyrektorem kreatywnym męskiej linii francuskiego domu mody.

Niespodziewanie wybór padł na wieloletniego przyjaciela Abloha — Pharrella Williamsa.

Muzyk jest uznawany za jednego z najbardziej wpływowych producentów XXI wieku. Ma na swoim koncie 13 nagród Grammy oraz nominację do Oscara. Świat mody nie jest mu jednak obcy — wraz z dyrektorem kreatywnym Kenzo prowadzi markę Human Made i od wielu lat współpracuje z Adidas Originals. Pharrell tworzył już w przeszłości dla Louis Vuitton, projektując w 2008 roku linię okularów przeciwsłonecznych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Louis Vuitton (@louisvuitton)

Louis Vuitton opisuje Williamsa jako ’wizjonera, którego kreatywność rozciąga się od muzyki aż po sztukę i modę’.

Dom mody ma nadzieję, że muzyk będzie rozwijał wartości innowacji i przedsiębiorczości, wzmacniając także pionierskiego ducha marki.

Pierwsza kolekcja Pharrella Williamsa zostanie zaprezentowana w czerwcu 2024 roku podczas tygodnia mody męskiej w Paryżu.

Tekst: OP

FASHION