Polska firma, która wywołała skandal… za pomocą rajstop

Od ponad 20 lat produkują rajstopy w Łodzi, są marką globalną, ale dopiero niedawno znaleźli się w centrum zainteresowania mediów. Poszło o rajstopy z Bazyliką Mariacką. Sprawdzamy, co jeszcze w zanadrzu ma łódzka firma z tradycjami.
.get_the_title().

Głośno o marce Gabriella zrobiło się w zeszłym roku, gdy firma wypuściła na rynek kolejne Rajtuzy Lokalne. Po modelach zainspirowanych Łodzią, Warszawą i Śląskiem przyszedł czas na Kraków. Na lokalnych rajstopach z innych miast znalazł się m.in. pomnik Tadeusza Kościuszki w Łodzi, katowicki Spodek czy warszawska Syrenka.

Na Rajtuzach Krakowskich wśród innych zabytków znalazła się również… Bazylika Mariacka.

Hit sprzedażowy marki nie umknął jakże czujnym oczom zarządców bazyliki, a cała sprawa przyniosła marce niespodziewany rozgłos. I tak, w kilka dni po premierze rajstop, można je było zobaczyć w kilku stacjach telewizyjnych i portalach internetowych, tych z ciekawostkami i żartami, ale także tych bardzo poważnych, o charakterze newsowym. Takiej darmowej reklamy produktu nie zaplanowałby żaden mistrz PR-u! Rozgorzały dyskusje, posypały się „polubienia”, a do firmy spłynęły rekordowe ilości zamówień.

Gabriella sprzedaje swoje produkty w ponad 50 krajach, ale z dumą podkreśla swoją lokalną tożsamość. Nic w tym dziwnego – Łódź przez lata słynęła jako stolica pończosznictwa.

Dziś Gabriella nie boi się wyróżniać i obok klasycznych modeli proponuje swoim klientkom zabawę modą. Pokazuje, że rajstopy nie muszą być nudnym dodatkiem do stylizacji. Stawia na rozmaite wzory i zachęca, aby eksponować nogi ozdobione z fantazją.

Inspirowane geometrią wzory to coś, co kochają i w czym czują się najlepiej – rajstop ozdobionych detalami w takim stylu nie mogło więc zabraknąć w najnowszej wiosennej kolekcji. Subtelne, lecz fantazyjne rajstopy, ozdobione odważnym wzorem tuż nad kostką wyznaczają nowe modowe ścieżki, którymi podążają fashionistki.

Eksperymenty z modą w najlepszym wydaniu nie mogą się udać bez rajstop, których zdobiący nogi szew nie tylko optycznie wydłuża nogi – to kompozycja geometrycznych kształtów, obok której nikt nie przejdzie obojętnie. Moda na kropki i kropeczki również nie mija i jak bumerang powraca w coraz to nowych odsłonach.

Marka lubi projekty niebanalne: oprócz wspomnianych wcześniej Rajtuz Lokalnych czy z geometrycznymi wzorami w ich ofercie znajdziemy również takie dla… rowerzystek! Ozdobione są delikatnym, uroczym wzorem rowerów, które z całą pewnością dodadzą kołom prędkości. Są też kolorowe lody rożki o wielu smakach, ekstrawaganckie okulary, oczy lub usta, które skutecznie przyciągają wzrok, a także pończochy z pasem ozdobionym wzorem egzotycznych liści i kwiatów.

Fantazyjne produkty to nie wszystko. Gabriella słynie również z tego, że najbardziej szalone modele rajstop opisuje w zabawny sposób, puszczając oczko (nie to w rajstopach!) do klientek. I tak na przykład model w geometryczne figury zwierząt sygnuje tak: „Załóż rajtuzy z Zoo i idź przed siebie dumna jak paw, dzielna jak lew, szybka jak gazela nawet wtedy, gdy wokół same barany, osły i leniwce! (To był żart – barany, osły i leniwce są super!)”.

Gabriella zdecydowanie upatrzyła sobie niszę w niebanalnych projektach. Kreatywnie podchodzi do wzorów, współpracuje z artystami, wspiera i nawiązuje współprace ze studentami z ASP w Łodzi. Kolejne kolekcje przenoszą modową awangardę do codziennych stylizacji.

I choć w tym temacie jesteśmy nieco nudnymi tradycjonalistkami, to na projekty Gabrielli patrzymy z błyskiem w oku!

Materiały: inf. prasowe
www.gabriella.pl

FASHION