Polskie marki przygotowały kostiumy filmowe dla Johna Malkovicha, Josha Hartnetta i Berenice Marlohe

Wkrótce zobaczymy hollywoodzką obsadę w szytych na miarę garniturach polskiej marki Pako Lorente i przygotowanych specjalnie na tę okazję butach marki Kazar.
.get_the_title().

Polskie marki zostały zaproszone do współpracy przy polsko-hollywoodzkiej produkcji filmu „Dolina Bogów” 
z Johnem Malkovichem, Joshem Hartnettem, Berenice Marlohe w rolach głównych. Polskie krawiectwo i rzemiosło są często doceniane bardziej poza granicami naszego kraju niż u nas, tym bardziej cieszy wybór polskich marek do współpracy przy takim przedsięwzięciu. Zdjęcia do filmu powstawały w USA i w Polsce, m.in. w Valley of the Gods, w stanie Utah i w zamkach oraz pałacach południowej Polski. Muzykę filmową stworzył Jan A.P. Kaczmarek.

O kostiumy do filmu zadbała Ewa Kochańska, a do współpracy zaproszono projektantkę Ewę Minge oraz polskie marki modowe Pako Lorente i Kazar. Josh Hartnett i John Malkovich występują w filmie w szytych na miarę garniturach i koszulach, które do filmu stworzyła polska marka Pako Lorente, która projektuje na co dzień klasyczne garnitury, garnitury smokingowe oraz koszule.

Zapewniliśmy szyte na miarę garnitury i koszule dla głównych bohaterów. Ogromną radość sprawiło naszym projektantom stworzenie outfitów specjalnie na potrzeby poszczególnych scen. Zarówno Josh Hartnett jak i mój idol John Malkowich prezentowali się  wprost spektakularnie” – mówi prezes Pako Lorente Rafał Chrapkowicz.

Kostiumy filmowe uzupełniły buty i torebki marki Kazar. „Jest to niewątpliwie niezwykłe doświadczenie. Współpraca z aktorami światowego formatu jest dla wszystkich osób tworzących markę Kazar nagrodą i wyróżnieniem.” – mówił Artur Kazienko, Prezes Kazar.

Film „Dolina Bogów” zostanie prezentowany po raz pierwszy szerszej publiczności w czasie 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a splata ze sobą trzy wątki narracyjne. Pierwszy, archaiczna legenda Indian Navajo, opowiada o ich ziemi i bogach, którzy pod postacią skał-pomników zaludniają doliną zwaną Valley of the Gods. Drugi jest historią najbogatszego człowieka, Wesa Taurosa (w tej roli John Malkovich), który z powodu osobistej tragedii ukrywa się przed światem zewnętrznym i dzięki nieograniczonym pieniądzom pozwala sobie na eksperymenty związane z własnym ciałem. Trzeci wątek jest historią narratora, Johna Ecasa (John Hartnett), pisarza, który pracuje jako copywriter w firmie Taurosa. Jego nieposkromiona wyobraźnia „poprawia” rzeczywistość, przenosząc ją w świat fantazji. Po traumatycznym rozstaniu z żoną, szukając wyjścia z impasu, John zaczyna pisać biografię swojego pracodawcy i przyjmuje zaproszenie do jego posiadłości. W tym czasie firma Taurosa, eksploatująca rudę uranu, wykupuje Dolinę Bogów, aby drążyć tunele w świętej ziemi…

W ramach festiwalu odbędą się pierwsze pokazy filmu Lecha Majewskiego oraz spotkania z twórcami, w tym Berenice Marlohe, znaną z Jamesa Bonda.

FASHION