Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Polskie rzemiosło obuwnicze ma się świetnie! Poznajcie Marshall Shoes

Marshall Shoes to polska marka obuwnicza, która produkuje buty w jednej z częstochowskich manufaktur. Sprawdźcie ich najnowszą kolekcję.
.get_the_title().

Polskie rzemiosło ma się całkiem dobrze. Dowodem na to są młode, polskie marki, które produkują w lokalnych warsztatach. Jedną z nich jest Marshall Shoes, firma obuwnicza, łącząca w swoich projektach rzemiosło, olbrzymie doświadczenie i kreatywny design.

W częstochowskiej manufakturze powstają damskie buty, które podążają za trendami, ale nie dają się im zniewolić.

Dla Tomasza Bajora właściciela i jednocześnie projektanta Marshall Shoes wygoda i uniwersalność to w obuwiu cechy znacznie ważniejsze niż jednosezonowy strzał w dziesiątkę. Tomek wiedzę zdobywał przez 20 lat, doskonale wie jak skonstruować wygodny but, wiec z której fabryki we Włoszech pochodzą najlepsze kopyta, a do tego ma oko i interesuje się świeżymi trendami. Z tego musiało powstać coś fajnego.

W najnowszej kolekcji marki znajdziemy szeroki przekrój damskiego obuwia, które z jednej strony bazuje na klasycznych modelach, z drugiej zaś proponuje kilka niekonwencjonalnych rozwiązań. Takie modele jak Country Beige, Slipster Panther czy Allati spokojnie mogą podbić serca wymagających fashionistek. Pozostałe propozycje od Marshall Shoes na pewno znajdą swoje miejsce w wielu kobiecych szafach, bo wyróżnia je dobra jakość materiału, uniwersalny fason, ale też świeże podejście do standardowych modeli obuwia.

W projektach Marshall Shoes liczą się smaczki w postaci fikuśnego obcasa, uroczej kokardki lub nietypowego wzoru zastosowanego na materiale.

Nie mniej liczy się także i to, że buty produkowane są w Polsce, a to cenimy dzisiaj podwójnie.

F5: Kto stoi za marką Marshall Shoes i jak ona powstała?

Tomek Bajor: Markę Marshall Shoes tworzy zespół osób, który tak jak ja chce pokazać, że tradycyjne rzemiosło można przedstawiać w nowoczesnym stylu. Każdy z nas jest specjalistą w swoim dziale i jeśli jest potrzeba, to konsultujemy wspólnie wprowadzenie różnych rozwiązań do produkcji. Pomysł na stworzenie własnej firmy produkującej obuwie narodził się około 10 lat temu, podczas pracy na etacie w zakładzie obuwniczym jako projektant-konstruktor, zdobywając doświadczenie i niezbędną wiedzę na poszczególnych etapach produkcji potrzebną do uruchomienia własnej linii produkcyjnej. Pewnego dnia ktoś zaproponował mi wsparcie finansowe na rozwój własnego biznesu. Od samego początku chciałem produkować obuwie nietuzinkowe. Tak w 2014 roku powstała marka Marshall Shoes.

Kto odpowiada za projekty?

W naszej firmie za projekt, design jak i konstrukcję odpowiadam ja. Moim zawodem wyuczonym jest technik cholewkarz, ale moja ciekawość konstrukcji obuwia pociągnęła mnie do skończenia szkoły średniej jako projektant-konstruktor obuwia. Brakowało tylko doświadczenia przy produkcji obuwia, ale to też się udało zdobyć. Stało się to dla mnie mała pasją i podążaniem za marzeniami.


W jaki sposób powstają Wasze buty? 

Nasze obuwie powstaje ręcznie, przy niewielkim wsparciu maszyn ułatwiających nam pracę lub poprawiających jakość. W ten sposób możemy każdą parę indywidualnie dopracować. Można powiedzieć, że nie ma dwóch identycznych par obuwia.

Jesteście zaskoczeni dużym zainteresowaniem? Chyba spotykacie się z bardzo dobrym przyjęciem na rynku. 

Jesteśmy bardzo miło zaskoczeni dobrym odbiorem na rynku. Doświadczenie moje i większości mojego zespołu to ponad 20 lat w branży obuwniczej, co ułatwia nam tworzenie wygodnego, a zarazem modnego obuwia, na czym najbardziej nam zależy. Początkowo nasze produkty można było kupić tylko w sklepach stacjonarnych. Sytuacja na rynku zmusiła nas do poszukiwania nowych kanałów sprzedaży i dla tego powstał sklep online i profile w mediach społecznościowych, gdzie zaczęliśmy promować nasze produkty, spotykając się z bardzo pozytywnymi opiniami i komentarzami.

Jak widzicie markę za 5 lat? 

Ciężko sobie wyobrazić naszą markę za 5 lat, gdyż konkurencja na rynku jest bardzo duża. Mowa jest nie tylko o producentach krajowych, dużych sieciowych markach, ale przede wszystkim o imporcie bardzo dużych ilości obuwia z Chin, Turcji w bardzo niskich cenach. Ja, „mały marzyciel z dużą pasją”, oczywiście chciałbym, aby marka Marshall Shoes była znana i rozpoznawalna na rynku polskim, europejskim, a nawet światowym. Niestety rynek obuwniczy jest w obecnych latach mocno nieprzewidywalny, więc musimy mieć dużo cierpliwości i pokory do tego, co robimy i co chcielibyśmy osiągnąć.

Tekst: Malwa Wawrzynek
Zdjęcia: Marshall Shoes

FASHION