Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Ponadczasowe torebki Acnoum

To małe przyjemności, na które powinna pozwolić sobie każda kobieta.

Acnoum to młoda marka, która powstała pod koniec 2021 roku z chęci obdarowania współczesnych kobiet wyjątkowymi torebkami – takimi, które sprostają wyzwaniom ich codzienności. W coraz bardziej zabieganym i intensywnym świecie to właśnie funkcjonalność zaczyna być najważniejszą cechą damskiej garderoby. Przekonała nas o tym również pandemia – piękne, lecz niezbyt praktyczne stroje wisiały w szafie i czekały na odpowiedni moment. Same chętniej wskakiwałyśmy w dresy, które już od dawna nie kojarzą się tylko ze spokojnymi wieczorami na kanapie. Chcemy funkcjonalności i praktyczności.

Dlatego też w najnowszej kolekcji marki Aconum znajdą się praktyczne i codzienne modele. To torebki, które z powodzeniem będą towarzyszyć w waszym dniu – niezależnie od tego, jakie macie plany. Nie zabraknie jednak i takich, które z powodzeniem sprawdzą się jako element wyjątkowych, wieczornych kreacji. W kolekcji pojawią się również modele w systemie zakupu pre-order, które będą w całości plecione ręcznie.

Głównym założeniem marki nie jest sprzedaż torebek, ale emocji.

O tym, co najważniejsze pozwala nam pamiętać lokalność i tradycja – to właśnie są najistotniejsze wartości Acnoum. Produkcja torebek marki opiera się na sztuce rzemiosła. Acnoum nie produkuje dużych ilości, a ich torebki, breloki czy apaszki są limitowane. Wszystko po to, aby ograniczyć zbędną logistykę i nie mnożyć niepotrzebnych odpadów.

Środowisko fashion bywa hermetyczne, a jego ikony często sprawiają wrażenie wręcz nierealnych. Na szczęście coraz więcej świadomych kobiet wie, że podążanie za takimi ideałami jest niezdrowe. Swoje podejście zmieniają również marki, które coraz chętniej pokazują nie modelki, tylko silne i odważne kobiety, które zmieniają świat na lepsze. Aconum otwarcie mówi o tym, że inspiracją i ikoną jest dla niej każda kobieta. I to widać, gdy patrzy się na jej ponadczasowe, minimalistyczne i eleganckie projekty.

Wszystkie produkty Acnoum znajdziecie na stronie www.acnoum.com, a u nas przeczytacie rozmowę, w której pytamy markę o jej filozofię, inspiracje i proces produkcji tych wyjątkowych torebek.

Banner Image
W centrum filozofii marki jest kobieta i jej potrzeby.

Co to właściwie znaczy Acnoum? Skąd ta nazwa?

Acnoum to ponadczasowy minimalizm oraz wysmakowane wzornictwo zamknięte w wyjątkowej formie. To kwintesencja piękna i funkcjonalności. To małe przyjemności, na które powinna pozwolić sobie każda kobieta. To celebracja każdej chwili z naszymi produktami.

Skąd wziął się pomysł na Acnoum i kiedy powstała marka?

Marka powstała pod koniec 2021 roku jako odpowiedź na potrzeby współczesnych, świadomych swej wartości kobiet. Punktem wyjścia do powstania marki była idea przedmiotu, który nie tylko ma cieszyć oko modną i ponadczasową linią, ale również być praktycznym. To hołd składany rzemiosłu oraz ręcznej, zrównoważonej produkcji. To małe dzieła sztuki, które pozwalają kobiecie poczuć się dopieszczoną i wyjątkową. Głównym założeniem naszej marki nie jest sprzedaż torebek, ale emocji.

Jakie jest DNA Waszej marki?

Jesteśmy marką modową i działamy w otoczeniu, które ulega nieustannym zmianom, ale to, co pozostaje stałe, to nasze wartości, którym staramy się być wierni. To one pozwalają nam pamiętać o tym, co jest najważniejsze. Torebki szyte są w Polsce, z największą dbałością o jakość wykonania i detale. Skóry i dodatki
sprowadzane są z Włoch, a kolekcje powstają w limitowanych seriach. Naszą produkcję opieramy na lokalnym rzemiośle, korzystamy wyłącznie z usług małej i rodzinnej manufaktury, próbując zainspirować naszych klientów do podejmowania bardziej świadomych decyzji zakupowych. Zrównoważony rozwój jest częścią naszego DNA i wbudowany jest w naszą strategię.

Każdy produkt jest hołdem składanym rzemiosłu i ręcznej produkcji.

Jak powstają torebki Acnoum? Jak wygląda proces ich produkcji i jakich materiałów używacie?

Nasze torebki powstają w małej, rodzinnej firmie, a cały proces wykonywany jest ręcznie. Naszym priorytetem jest jakość i przywiązujemy do niej szczególną wagę.
Na pewno wyróżnikiem naszej marki są ręcznie plecione, skórzane elementy, które nadają produktom indywidualnego i unikatowego charakteru. W swoim asortymencie posiadamy torebki z włoskiej bydlęcej skóry, ręcznie wykonywane breloki będące pięknym dodatkiem lub uzupełnieniem torebek oraz apaszki z jedwabnego twillu. Nie produkujemy dużych ilości, bo jednym z głównych założeń firmy jest odpowiedzialność, która oparta jest na ograniczeniu logistyki i nadmiernej produkcji.

Jaka jest najnowsza kolekcja? Co Was inspirowało przy jej tworzeniu?

Naszą filozofią w procesie projektowania jest brak sezonowości. Należy mocno podkreślić, że nie projektujemy całych kolekcji, starając się nadążyć za trendami i tempem, które narzuca branża. Zakładamy, że wszystkie modele, które dostępne są w naszej ofercie, ze względu na swoją ponadczasową formę będą modne nawet za kilka lub kilkanaście lat. Nie chcemy dać się porwać obecnym tendencjom, które sprawiają, że marki nie nadążają z produkcją nowych modeli, tym samym
tracąc na jakości. Minimalistyczne, ponadczasowe i praktyczne – takie są wszystkie produkty Acnoum.
Najnowsze modele, które pojawią się już lada moment w naszej ofercie, na pewno nie będą odbiegały od założonej przez nas stylistyki. Będą to zarówno modele praktyczne, która znajdą zastosowanie w codziennych
stylizacjach, jak i bardziej wyjątkowe, co na pewno ucieszy oko najbardziej wymagających klientek. Już możemy zapowiedzieć, że na pewno będą też modele w
systemie zakupu pre-order, które będą w całości plecione ręcznie.

Banner Image

Photographer / Adam Cekiera
Make Up Artist / Marcin Kulak
Model / Made It. Management / Zuzia Matusiak

FASHION