Prosto, dzieciaku

Najnowsza kampania dziecięcej linii Prosto to powrót do podwórkowych zabaw w wersji unplugged. Między blokami kwitnie życie jak w latach 90.: słychać krzyki, śmiechy, nie ma klikania w telefon. Do tego świetne kadry Gosi Turczyńskiej.
Najnowsza kampania dziecięcej linii Prosto zabiera nas w sentymentalną podróż wprost na polskie blokowisko sprzed ery internetu.

Miejsce? Oldschoolowy plac zabaw na starym osiedlu w Lublinie, chociaż w sumie mogłoby to być jakiekolwiek polskie podwórko. Tyle że sprzed paru dekad.

Dzieciństwo sprzed ery internetu? Nie ma smartfonów, dzieciaki nie grają w Robloxa, nie gadają na messengerze – są tu i teraz. Nie ma siedzenia w pokoju, tu się biega, kręci fikołki i jeździ na deskorolkach.

Prosto w kampanii 'Plac Zabaw’ przywołuje analogowy klimat polskich osiedli. Razem z dzieciakami snujemy się między rzędami bloków i eksplorujemy podwórkowe atrakcje. Wszystko służy do zabawy, nie tylko drabinki czy huśtawki, to miejski parkur – murki i barierki są nasze!

W powietrzu czuć klimat lat 90. Tłem do zdjęć są kolorowe kręte drabinki i lokalny skatepark. Kampania ma klimat beztroskich, ale aktywnych wakacji. Nudy nie ma, a nawet jeśli jest – to nieważne, czasem też jest potrzebna.

Banner Image
Miejskie podwórko to jeden wielki plac zabaw. Tu się biega, kręci fikołki i jeździ na deskorolkach.

Ciuchy i formy spędzania czasu są takie same dla dziewczyn i chłopaków. Wszystkie elementy z kolekcji Prosto to uniseks – i bardzo dobrze! Wygoda ponad wszystko. Część kolekcji występuje w wersji dla dzieciaków i dla rodziców.

W kolorach dominuje to, z czym kojarzy się polskie lato: błękit nieba, zieleń Bałtyku, helskie piaski. Wszystko do siebie pasuje, więc ubrania można łatwo ze sobą miksować. Po co się zastanawiać, w co się ubrać? Szkoda na to czasu – wystarczy złapać wygodną koszulkę, szorty z miękkiej bawełny i biec do przyjaciół.

W krojach to, co Prosto lubi najbardziej, czyli T-shirty z fajnymi grafikami, które łączą fotografie i chodnikowe bohomazy, bluzy z kapturem i stylowe, zapinane modele ze stójką. Są szorty i spodnie dresowe – w wydaniu z bawełny i te śliskie, z połyskiem. Niektóre zdobią nazwy gier i kojarzące się z klimatem podwórek hasła, inne logotypy i emblematy.

Banner Image

Prosto nie robi ciuchów od wczoraj, więc niby jest… prosto, ale kolekcja jest dopracowana. Wszystkie modele powstają lokalnie z wysokiej jakości tkanin. A to oznacza, że po niewinnym upadku nic się nie popruje. Wystarczy się otrzepać i można grać dalej! Rysować pierwsze graffiti na chodniku albo pograć w jojo z kolegami. Od tego są spodnie dresowe i coś na krótko.

Kilka gadżetów do prostych zabaw też się w tej kolekcji znajdzie.

Zdjęcia: Gosia Turczyńska
Video: Szymon Gosławski
Dyrekcja artystyczna i stylizacje: Daria Biedrzycka
Makijaż, włosy: Aga Wilk
Modele: Ada, Leo/MoonKids, Filip

Banner Image
Banner Image
Banner Image

FASHION