Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Rajstopy wykonane z przędzy z recyklingu? Znajdziecie je w jesiennej kolekcji Balagan Studio

Życie w duchu zero waste i nasza rosnąca świadomość ekologiczna spowodowały, że marki modowe również poszły w stronę zrównoważonej produkcji. Efektem współpracy Balagan Studio i marki Gabriella są rajstopy wytwarzane w bardziej ekologiczny sposób.

Rajstopy wcale nie muszą być bohaterami drugiego planu! Jesteśmy przekonani, że każdej z was przyda się porządna i niezawodna para. Taka, która będzie naprawdę wygodna, posłuży na dłużej i o której nie przypomnicie sobie tylko w niepogodę. W końcu dobrze dobrana para rajstop świetnej jakości z powodzeniem może być eleganckim akcentem wielu stylizacji. Tej jesieni Balagan Studio razem z polską marką Gabriella odczarowuje rajstopy, tworząc je z przędz z recyklingu. Sprawdźcie sami!

Banner Image
Rajstopy też mogą być wykonane w sposób przyjazny dla środowiska

Udowadnia to marka Balagan Studio, która w swojej najnowszej, jesiennej kolekcji prezentuje nie tylko zachwycające modele nowych butów, ale także rajstopy wykonane w 100 proc. z przędz z recyklingu. Wszystko dzięki współpracy z polską marką Gabriella.

Gabriella na polskim rynku pończoszniczym jest już bardzo długo i nieprzerwanie idzie do przodu, inwestując w nowe technologie. W zeszłym roku stworzyła rajstopy, które okazały się globalną innowacją i wstrząsnęły rynkiem mody. Łódzka firma jako pierwsza na świecie zdołała wyprodukować rajstopy wykonane w całości z przędz posiadających certyfikat Global Recycling Standard. Ekologiczny sposób myślenia firmy przemówił do wielu innych marek, które poszły w ślady Gabrielli.

Skoro można stworzyć produkt, który zadowoli konsumentów tak samo, a przy tym będzie bardziej ekologiczny, to zdecydowanie każda marka powinna iść w tę stronę.

Jakie rajstopy znajdziemy w najnowszej kolekcji?

W tym roku Balagan wprowadza do swojej kolekcji dwa modele tych wyjątkowych rajstop – cieńsze, prążkowane 100 DEN oraz bardzo grube 120 DEN. Oba modele są czarne i matowe. Jeśli chodzi o sztuczny, niepożądany połysk, to możecie być spokojne – te rajstopy go nie mają! Za to są ponadczasowe i trwałe. A jako że nieubłaganie nadchodzą ujemne temperatury, para idealnie dobranych, wygodnych rajstop przyda się każdej kobiecie.

Rajstopy są dostępne w kilku rozmiarach (2, 3, 4, 5) i możecie zamówić je na stronie marki. Lepiej nie zwlekajcie!

Rajstopy są klasycznym i codziennym dodatkiem, który w sezonie jesienno-zimowym jest niezbędnym elementem garderoby. Marzyło nam się stworzenie przyjaznej środowisku alternatywy dla klasycznych czarnych rajstop, dlatego z radością podjęłyśmy współpracę z polską marką, która stworzyła tak niezwykły produkt. Ekologiczny, odpowiedzialny, innowacyjny, a jednocześnie produkowany lokalnie, w Łodzi – mówi Anna Łyszcz z Balagan Studio.

Banner Image
Rajstopy Balagan Studio są kontynuacją linii Gabriella NOW – pierwszych na świecie rajstop wykonanych w 100 proc. z przędz z recyklingu.

Jak wygląda proces produkcji?

Do produkcji tych rajstop zużywa się aż 90 proc. mniej wody i emituje się 80 proc. mniej CO2. Wszystko dzięki wykorzystaniu nieużytecznych już surowców wtórnych, z których powstaje przędza. Co więcej, przędza użyta do wyprodukowania każdej pary posiada certyfikat GRS, który potwierdza, że produkt jest stworzony w zrównoważony i odpowiedzialny sposób.

Rajstopy powstają w Polsce, w łódzkiej fabryce Gabrielli, z przyjaznych środowisku przędz: Q-Nova, Lycra Ecomade i Roica Ecosmart. Na wszystkich etapach produkcji używane są wyłącznie środki wegańskie.

Rajstopy Talia to nawiązanie do pierwszych na świecie rajstop wykonanych w stu procentach z przędz posiadających certyfikat Global Recycled Standard. Współpraca z Balaganem jest naturalną konsekwencją pragnienia, by rajstopy produkowane w sposób bardziej przyjazny dla środowiska były realną alternatywą dla tradycyjnych produktów najwyższej jakości, przyjemnych w dotyku i eleganckich – mówi Malwina Wadas, PR Managerka marki Gabriella.

Balagan Studio – Between Warsaw and Tel Aviv

Balagan Studio nie musimy długo przedstawiać. Od 2015 roku marka projektuje ponadczasowe, wygodne, klasyczne buty i akcesoria codziennego użytku, produkowane lokalnie w Europie z dbałością o wysoką jakość. Znajdziecie u nich botki za kostkę, wsuwane półbuty, saszki z opadającą cholewką, szpilki oraz wyjątkowe kowbojki z wyprofilowanym czubkiem.

Tworząc nowe kolekcje, Balagan Studio zawsze za najważniejsze uznaje funkcjonalność, wygodę, jakość i dopracowanie każdego detalu. Założycielki firmy – przyjaciółki Hanna Ferenc i Agata Matlak-Lutyk – swoją markę przedstawiają jako kompromis między prostą elegancją polskiego wzornictwa, niezobowiązującym uniwersalnym stylem i modernistyczną architekturą izraelskiej ulicy. Stąd również nazwa: słowo 'balagan’ jest wspólne dla polskiego i hebrajskiego i w obu językach oznacza to samo – bałagan. Nazwa łączy obie kultury, z których projektantki czerpią inspiracje.

Nowa kolekcja jesienna wraz z rajstopami dostępna jest już na stronie balaganstudio.com.

Zdjęcia: Ola Walków
Tekst: MM

FASHION