Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Religijna Met Gala, czyli katolickie inspiracje w modowym happeningu

Celebryci i domy mody dostali tym razem ciekawe zadanie, pobudzające wyobraźnię. Gala Met na warsztat wzięła religijne skojarzenia, mamy więc Rihannę jako papieżycę, Jareda Leto jako Gucci-Jezusa.
.get_the_title().

Gala MET to zawsze temat do wczówki i wyzwanie modowe dla największych gwiazd i celebrytów. Jest jedną z największych imprez w amerykańskim show biznesie, która z roku na rok zaskakuje oryginalnością i tematem przewodnim wydarzenia, przyciągając coraz to więcej nazwisk z pierwszych stron amerykańskich tabloidów.

W nocy z poniedziałku na wtorek w nowojorskim Metropolitan Museum of Art odbyła się jubileuszowa, 70. edycja gali MET, której motyw przewodni brzmiał „Heavenly Bodies” (niebiańskie ciała). Tym razem celebryci dostali na warsztat temat związku mody z „katolicką wyobraźnią”. Przeglądając zdjęcia z imprezy, szerzej otwieramy oczy. Było na bogato, z przepychem i niewątpliwie, spektakularnie. Rihanna w stroju papieżycy zaprojektowanym specjalnie dla niej przez Johna Galliano i dom mody Maison Margiela. Kim Kardashian w mocno eksponującej biust, złotej sukni z krzyżem od VERSACE.

Poniżej wybór najciekawszych stylizacji, które podejrzeliśmy na instagramowym koncie Laury Matuszczyk, czyli Horkruks.

W kreacjach od Gucci, które, jak możecie się domyślać, są zawsze mocne, zaprezentowali się m.in. Lana Del Rey i Jared Leto.

Zdjęcie główne: źródło: HECTOR RETAMAL/AFP/Getty Images

Gala Met to też doskonałe źródło memów. Kim jako kielich? 

FASHION