Reserved Urban Craft. Powrót do korzeni

Najnowsza kapsułowa kolekcja Reserved Urban Craft jest hołdem dla przeszłości, rzemiosła i pracy ludzkich rąk.
Urban Craft to poszukiwanie spokoju i równowagi w niepewnych czasach, kiedy zapomniane umiejętności zyskują nową wartość i dodatkowe znaczenie.

Sztuka i rzemiosło

Kapsułowa kolekcja Reserved Urban Craft jest hołdem dla przeszłości i rzemiosła. Nawiązuje do szydełkowych robótek naszych mam i babć, które dzięki kreatywności potrafiły wyczarować coś niezwykłego niezależnie od zasobów.

Urban Craft zwraca uwagę na samowystarczalność, zaradność i niezależność. Przewartościowanie priorytetów wpływa na to, jak będziemy się ubierać.

Na Instagramie znajdziemy ponad 3,5 mln postów z hasztagiem ‘arts and crafts’, czyli sztuka i rzemiosło. Robótki ręczne są jak medytacja.

Banner Image

Specjalnym elementem kolekcji jest czarny top z białą lamówką, wykonany ręcznie na szydełku w limitowanej liczbie egzemplarzy.

Każda rzecz w kolekcji jest wyjątkowa

W kolekcji zastosowano autorski nadruk przypominający akwarelę. Użyto różnych technik haftu: płaskiego i angielskiego, a także kontrastowych, ozdobnych sznurowań swetrów.

Surowej bawełnie organicznej i denimowi towarzyszą tkaniny o gniecionej, gofrowanej fakturze, takie jak miękki muślin i dzianiny.

Artyzm kolekcji podkreśla malarska gama kolorów: nasycony dżinsowy błękit, kwiatowy róż, waniliowy żółty i złamana biel.

Banner Image

Sylwetki czerpią z lat 70.: lekko podniesiona talia długich sukienek, kombinezon z szerokimi nogawkami czy krótkie topy eksponujące brzuch w połączeniu z haftami i robótkami ręcznymi przywodzą na myśl zdjęcia z rodzinnego albumu, a jednocześnie są osadzone w teraźniejszości.

Banner Image

Kolekcja przenosi tradycję i rzemiosło w nową rzeczywistość. Innowacyjność i technika idą w parze ze zrównoważonym rozwojem i pięknem.

Banner Image

Urban Craft powstała z certyfikowanych materiałów bardziej przyjaznych środowisku

Eco Aware

W kolekcji z linii Eco Aware konwencjonalne tekstylia zostały zastąpione materiałami wytworzonymi w sposób bardziej zrównoważony. To bawełna organiczna, Tencel Lyocell i wiskoza LenzingTM ECOVERO TM.

Ubrania te powstają w fabrykach, w których wykorzystywane są innowacyjne i proekologiczne technologie.

75 proc. jeansów z metką Reserved powstaje z bardziej zrównoważonych materiałów i w fabrykach, które wdrożyły proekologiczne rozwiązania technologiczne.

Banner Image

Piękne, lecz naznaczone czasem południowe wnętrza stanowią idealne tło dla surowości i dziedzictwa zapisanego w kolekcji Urban Craft.

Zdjęcia do kampanii w obiektywie Soni Szóstak powstały w Meksyku

Całości dopełnia sesja wizerunkowa w obiektywie Soni Szóstak i stylizacji Karli Gruszeckiej.

Subtelność, miękkość i funkcjonalna nowoczesność składają się na definicję surowego luksusu: życia pozbawionego zbędnych przedmiotów, pełnego za to rzeczy z historią, pamiątek z podróży lub ubrań, które mają dla nas szczególną wartość.

FASHION