Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Reserved Urban Craft. Powrót do korzeni

Najnowsza kapsułowa kolekcja Reserved Urban Craft jest hołdem dla przeszłości, rzemiosła i pracy ludzkich rąk.
Urban Craft to poszukiwanie spokoju i równowagi w niepewnych czasach, kiedy zapomniane umiejętności zyskują nową wartość i dodatkowe znaczenie.

Sztuka i rzemiosło

Kapsułowa kolekcja Reserved Urban Craft jest hołdem dla przeszłości i rzemiosła. Nawiązuje do szydełkowych robótek naszych mam i babć, które dzięki kreatywności potrafiły wyczarować coś niezwykłego niezależnie od zasobów.

Urban Craft zwraca uwagę na samowystarczalność, zaradność i niezależność. Przewartościowanie priorytetów wpływa na to, jak będziemy się ubierać.

Na Instagramie znajdziemy ponad 3,5 mln postów z hasztagiem 'arts and crafts’, czyli sztuka i rzemiosło. Robótki ręczne są jak medytacja.

Banner Image
Specjalnym elementem kolekcji jest czarny top z białą lamówką, wykonany ręcznie na szydełku w limitowanej liczbie egzemplarzy.

Każda rzecz w kolekcji jest wyjątkowa

W kolekcji zastosowano autorski nadruk przypominający akwarelę. Użyto różnych technik haftu: płaskiego i angielskiego, a także kontrastowych, ozdobnych sznurowań swetrów.

Surowej bawełnie organicznej i denimowi towarzyszą tkaniny o gniecionej, gofrowanej fakturze, takie jak miękki muślin i dzianiny.

Artyzm kolekcji podkreśla malarska gama kolorów: nasycony dżinsowy błękit, kwiatowy róż, waniliowy żółty i złamana biel.

Banner Image

Sylwetki czerpią z lat 70.: lekko podniesiona talia długich sukienek, kombinezon z szerokimi nogawkami czy krótkie topy eksponujące brzuch w połączeniu z haftami i robótkami ręcznymi przywodzą na myśl zdjęcia z rodzinnego albumu, a jednocześnie są osadzone w teraźniejszości.

Banner Image

Kolekcja przenosi tradycję i rzemiosło w nową rzeczywistość. Innowacyjność i technika idą w parze ze zrównoważonym rozwojem i pięknem.

Banner Image
Urban Craft powstała z certyfikowanych materiałów bardziej przyjaznych środowisku

Eco Aware

W kolekcji z linii Eco Aware konwencjonalne tekstylia zostały zastąpione materiałami wytworzonymi w sposób bardziej zrównoważony. To bawełna organiczna, Tencel Lyocell i wiskoza LenzingTM ECOVERO TM.

Ubrania te powstają w fabrykach, w których wykorzystywane są innowacyjne i proekologiczne technologie.

75 proc. jeansów z metką Reserved powstaje z bardziej zrównoważonych materiałów i w fabrykach, które wdrożyły proekologiczne rozwiązania technologiczne.

Banner Image
Piękne, lecz naznaczone czasem południowe wnętrza stanowią idealne tło dla surowości i dziedzictwa zapisanego w kolekcji Urban Craft.

Zdjęcia do kampanii w obiektywie Soni Szóstak powstały w Meksyku

Całości dopełnia sesja wizerunkowa w obiektywie Soni Szóstak i stylizacji Karli Gruszeckiej.

Subtelność, miękkość i funkcjonalna nowoczesność składają się na definicję surowego luksusu: życia pozbawionego zbędnych przedmiotów, pełnego za to rzeczy z historią, pamiątek z podróży lub ubrań, które mają dla nas szczególną wartość.

FASHION