Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Retrospektywa brytyjskiej mody męskiej jesienią w Londynie

Pod koniec października w Londynie otwarta zostanie retrospektywa brytyjskiej mody męskiej, "Invisible Men". Industrial, techwear i najważniejsze brytyjskie nazwiska mody na miesiąc zagoszczą w budynku Uniwersytetu Westminster.
.get_the_title().

W takich miastach jak Londyn czy Paryż nigdy nie brakuje dobrze przygotowanych retrospektyw dotyczących mody. Dior, Balenciaga, McQueen — wszyscy mieli już swoje wystawy, które przyciągnęły tłumy. Te wystawy jednak w przytłaczającej większości dotyczą mody damskiej. Najwyższy więc czas na retrospektywę, która pokaże jak zmieniała się moda męska przez ostatnie 120 lat.

„Invisible Men” to wystawa, która już w październiku zagości w budynku Uniwersytetu Westminster w Londynie.

To jedna z pierwszych tak dużych retrospektyw, która skupia się wyłącznie na modzie męskiej.

Prezentowane ekspozycje będą pochodzić w większości od brytyjskich projektantów, wśród których zobaczymy projekty Alexandra McQueena, Vivienne Westwood, A-COLD-WALL czy Craiga Greena.

Wyświetl ten post na Instagramie.

CRAIG GREEN AW19 – @voguerunway – #craiggreen

Post udostępniony przez CRAIG GREEN (@craig__green)

170 eksponatów będzie podzielone na 12 części.

Sekcje podzielone są na konkretne style, takie jak styl militarny, funkcjonalny, techniczny czy industrialny.

Wystawa ma skupić się na pokazaniu procesu zmian męskiej garderoby na przestrzeni ostatniego stulecia. Widoczne będą odniesienia do strojów i mundurów żołnierzy, sportowiców, strażaków, pracowników drogowych czy żeglarzy, z których inspirację czerpali projektanci każdego pokolenia.

Wystawa „Invisible Men będzie” trwała jedynie cztery tygodnie, od 25 października do 24 listopada. Wstęp wolny motywuje jednak do szybkiego zabookowania biletów.

Tekst: Malwa Wawrzynek

FASHION