Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Sakwabag to wielorazowe woreczki na owoce i warzywa. Odwiedźcie ich stoisko na Targach Designu Wzory i przyłączcie się do eko-akcji!

Z zero waste póki co jest trochę tak, że chcemy, ale nie za bardzo potrafimy się za to zabrać. Sakwabag pomogą wprowadzić pozytywne zmiany.
.get_the_title().

Wkrótce używanie jednorazowych reklamówek i woreczków foliowych w sklepach będzie uważane za szczyt obciachu i ignorancji wobec planety, a w końcu przestanie być możliwe. Rewolucja zero waste zaczęła się stosunkowo niedawno, ale szybko nabiera tempa. Jednym z najważniejszych tegorocznych kroków w tym kierunku było przegłosowanie przez Parlament Europejski zakazu sprzedaży jednorazowych przedmiotów z tworzyw sztucznych, o czym pisaliśmy tutaj.

Na doprecyzowanie i implementację zasad dotyczących tego zakazu potrzeba jednak czasu. Tymczasem trzeba zacząć działać już dziś, gdyż ilość plastikowych odpadów zalewająca świat jest alarmująca. Statystyczny Europejczyk zużywa rocznie około 198 jednorazowych toreb foliowych. Obywatel Polski – jeszcze przed wprowadzeniem opłaty recyklingowej – wykorzystywał ich aż 450.

O ile coraz częściej na zakupy zabieramy ze sobą torby wielokrotnego użytku, to jednorazowe woreczki na owoce czy warzywa nadal zużywamy w hurtowych ilościach.

Sakwabag ma rozwiązanie tego problemu. Firma produkuje sakiewki wykonane w 100 proc. z organicznej bawełny z certyfikatem Global Organic Textile Standard, wyprodukowane z poszanowaniem dla ludzi i środowiska, w zakładach posiadających certyfikację FAIR TRADE i spełniających normę SA 800. Sakwabag mogą być wykorzystywane wielokrotnie oraz prane w pralce. Dzięki całkowicie naturalnej i niebarwionej tkaninie są biodegradowalne. Innymi słowy – same plusy!

Noszenie ze sobą własnych woreczków pozwoli nie tylko ograniczyć ilość przynoszonego do domu jednorazowego plastiku, ale może też zapoczątkować zmiany wśród producentów, którzy będą musieli na nowo przemyśleć sposób pakowania owoców i warzyw tak, aby ograniczyć użycie folii czy plastikowych tacek – mówi Katarzyna Buc, właścicielka firmy sakwabag.

Sakiewki będzie można zakupić na najbliższych Targach Deignu WZORY, które odbędą się już w ten weekend w Domu Braci Jabłkowskich. Koniecznie odwiedźcie to stoisko, niezależnie od tego, czy planujecie zakup! Po pierwsze – jest duże prawdopodobieństwo, że jak zobaczycie w realu te urocze woreczki, które są jak Troskliwe Misie dla naszej planety, to zechcecie je mieć lub komuś sprezentować. Po drugie – sakwabag udowadniają, że u podstaw tego pomysłu leży dobro środowiska, organizując specjalną akcję.

Za każde zdjęcie czy filmik z sakiewkami wrzucony na Instagrama podczas Targów firma przekaże 1 złoty na 4ocean – organizację zajmującą się sprzątaniem wybrzeży i wód.

To jest sytuacja win-win – sakwabag i 4ocean wypełniają swoją misję, wybrzeża i wody stają się czystsze, a wy będziecie choć przez moment mogli się poczuć jak Kapitan Planeta. To z kim się widzimy na Wzorach na stoisku z woreczkami?

Źródło zdjęć: materiały prasowe sakwabag
Tekst: Kinga Dembińska

FASHION