Siostry zorganizowały anty-pokaz Victoria’s Secret. Wystąpiły kobiety o „nieidealnych” sylwetkach

Dwie siostry zorganizowały anty-pokaz Victoria's Secret, w którym wzięły udział kobiety sylwetką znacznie odbiegające od standardów tej bieliźnianej marki.
.get_the_title().

Co roku w tym okresie wielu oczekuje „najseksowniejszej nocy” – mowa o pokazie Victoria’s Secret. Wielkie show to nie tylko przegląd modeli bielizny, ale także towarzyszących im zachwycających kostiumów i scenografii. Dodatkowo atrakcją jest występ znanej gwiazdy (do tej pory byli to m.in. Taylor Swift czy Maroon 5). Jednak pokaz ten wzbudza równie dużo kontrowersji, co zachwytów.

Wielokrotnie marka była osądzana o promowanie i wyznaczanie nierealnych standardów piękna dla dziewczyn z całego świata.

W tym roku pojawił się ciekawy głos sprzeciwu. Siostry Alyse i Lexy Scaffidi (autorki instagramowych kont @bitesizedfitness i @bitesizedsis) zorganizowały anty-pokaz Victoria’s Secret. Wzięły w nim udział kobiety o rozmiarze większym niż 0 i o różnych, z perspektywy świata mody, niedoskonałościach – w tym m. in. osoby niepełnosprawne.

Sanne Vloet, Victoria’s Secret, źródło: FRED DUFOUR/AFP/Getty Images
źródło: huffingtonpost.com

Pokaz miał na celu promowanie body positive i zwrócenie uwagi na to, jak wyglądają przeciętne kobiety, nie modelki o idealnych ciałach i nieosiągalnych dla większości sylwetkach.
Wpadłyśmy na ten pomysł podczas ostatniego VS Fashion Show, kiedy oglądałyśmy zachwycone spektakularne modowe kostiumy. – mówi Alyse. ’Chciałyśmy same być aniołkami, ale wiedziałyśmy, że nie jest to w zasięgu naszych możliwości’
Dlatego dziewczyny postanowiły zorganizować własny pokaz, w którym udział wziąć mogą wszystkie kobiety, które pomimo, że nie wyglądają jak modelki Victoria’s Secret, w duchu czują się aniołkami. Poniżej zestawiliśmy ich zdjęcia z modelkami, które wystąpiły w oryginalnym pokazie.

źródło zdjęć: anty-Victoria’s Secret ; Victoria’s Secret

FASHION