Śląskie motywy uchwycone w architekturze i nietuzinkowej biżuterii. Poznajcie pracownię BROKAT

W projektach dziewczyn z pracowni BROKAT nie da się nie dopatrzeć ducha Górnego Śląska. Ich pasja to projektowanie architektury, biżuterii i tworzenie niezwykłych wystaw i scenografii.
.get_the_title().

Właścicielki pracowni BROKAT, Bogna i Roma, Śląsk mają w sercach i właśnie tą miłością chciały podzielić się z innymi. Od ponad dekady tworzą własną markę, gdzie architektura styka się z biżuterią, a trendy nie zapominają o śląskiej tradycji.

BROKAT to jednocześnie studio projektowe, które nada życia każdemu wnętrzu, jak i pracownia biżuterii, jakiej nie znajdziecie nigdzie indziej.

zdjęcie: Kulesza & Pik

Nazwa pracowni to nawiązanie do 'czarnego złota’, jakim jest węgiel – tak właśnie mówi się na niego na Śląsku. Co więcej, dziewczyny podczas tworzenia korzystają ze wsparcia lokalnych wykonawców i branżystów, co daje im pewność, że ich współpracownicy również darzą Śląsk wyjątkowym uczuciem.

Poza zachwycającymi aranżacjami przestrzeni zachwyca także ich biżuteria, która powstaje z bryłki węgla.

Jak to się dzieje? Z wyszlifowanej bryłki tworzy się węglowy diament, który potem zostaje dopieszczony przez najlepszych jubilerów. Lśniące srebro bądź złoto – co tylko wam się zamarzy. Szyk i elegancja, nie tylko od święta.

zdjęcie: Kulesza & Pik

Najnowsza kolekcja Galanda w dużej mierze nawiązuje do tradycyjnego śląskiego stroju i powstała we współpracy z projektantką Martyną Piątek. Kwiaty, wstążki, koraliki to nie tylko elementy, których nie mogło zabraknąć na śląskim wianku, ale także inspiracja dla stworzenia kolekcji. Znajdziecie w niej wyjątkowe naszyjniki o wdzięcznych nazwach 'spódniczka’, 'wianek’, 'guzik’, pierścionki oraz kolczyki i bransoletkę z koralami.

U dziewczyn znajdziecie także niepowtarzalną biżuterię wykonaną tylko z węgla kamiennego.

zdjęcie: Kulesza & Pik

Każda bryłka węgla, z racji ich odłupania z większego kamiennego bloku, ma jedyny w swoim rodzaju kształt, co sprawia, że jest naprawdę wyjątkowa. Od pierścionków, po kolczyki, wisiory i przypinki, bez wątpienia każdy wypatrzy coś dla siebie.

BROKAT to wyjątkowa pracownia, w której zachwyt Śląskiem i tym, co polskie owocuje piękną biżuterią i architekturą. Dajcie się oczarować!

FASHION