Smartfon niczym biżu. Poznajcie nowy Samsung Galaxy Z Flip5

Ten smartfon zmienia zasady gry. To nie tylko wyposażony w najnowocześniejszą technologię sprzęt, ale i gadżet, który chcesz eksponować w dowolny dla siebie sposób.

Tak, dobrze Wam się wydaje, na zdjęciu to Sydney Sweeney, która otworzyła tegoroczny event Samsung Unpacked 2023. Koreański gigant jak co roku podczas tej imprezy zaprezentował nowe modele smartfonów, smartwatchy i tabletów. Nas od dawna najbardziej rozpala seria Z, czyli Fold i Flip z rozkładanym ekranem. Tym razem szczególnie nowy Galaxy Z Flip5 skradł nasze serce. To już 5. generacja tego najbardziej kieszonkowego i gadżeciarskiego smartfonu z całej rodziny Galaxy. Dojrzał, wyzbył się niedoskonałości wieku dziecięcego i w tej chwili jest chyba najbardziej cool smartfonem na rynku. Zresztą zobaczcie sami.

Banner Image
Nowy zawias Flex Hinge sprawia, że smartfon rozkłada się płynnie, zachowując jednocześnie solidny charakter konstrukcji.

Większy wyświetlacz zewnętrzny

Najbardziej widoczną zmianą w porównaniu do poprzedniej generacji jest powiększony 3,78 razy zewnętrzny wyświetlacz, który oferuje zupełnie nową gamę możliwości. Dzięki widgetom można sprawdzić pogodę, sterować odtwarzaniem muzyki oraz słuchać ulubionych utworów za pomocą funkcji Media Controller. Za pomocą widgetu Google Finance można z kolei na bieżąco kontrolować notowania akcji na całym świecie. Gest zsunięcia dwóch palców do siebie pozwala aktywować tryb Multi Widget View, który wyświetla wszystkie widgety i pozwala szybko się przełączać między nimi. Użytkownik ma także łatwy dostęp do powiadomień, szybkich ustawień, Wi-Fi i Bluetootha. Dodatkowo bez konieczności otwierania urządzenia możliwe staje się także przeglądanie historii połączeń, oddzwanianie, a także odpowiadanie na wiadomości tekstowe.

Nowy zawias Flex Hinge sprawia, że smartfon rozkłada się płynnie, zachowując jednocześnie solidny charakter konstrukcji, a ramki wykonane z niezwykle trwałego Armor Aluminium nadają mu elegancki charakter. Zarówno wyświetlacz zewnętrzny, jak i tylna obudowa Galaxy Z Flip5 pokryte są odpornym na uszkodzenia szkłem Corning Gorilla Victus 2.

Banner Image
Wyjątkowa konstrukcja otwiera zupełnie nowe możliwości w nagrywaniu kontentu.


Innowacyjny aparat FlexCam

Wiemy jednak, że nie szata zdobi człowieka, a w smartfonach liczy się to, co znajdziemy w środku. Tutaj nie możemy być rozczarowani, bo Samsung przyzwyczaił nas do tego, że w kategorii innowacji technologicznych od lat wyznacza kierunek. Nie inaczej jest tym razem. Nowy Galaxy Z Flip5 napędza procesor Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy, który gwarantuje doskonałe wrażenia graficzne, a bazując na sztucznej inteligencji, zwiększa poziom dynamizmu obrazu, który sami możemy nagrywać w najbardziej kreatywny sposób do tej pory.

To dzięki wyjątkowej konstrukcji, która pozwala postawić smartfon i daje zupełnie nowe możliwości w nagrywaniu kontentu. Większy wyświetlacz Flex Window umożliwia wykonywanie wysokiej jakości selfie za pomocą tylnego aparatu. Aparat Flex Cam zapewnia natomiast robienie wyjątkowych, kreatywnych ujęć bez użycia rąk. Zdjęcia można także szybko i wygodnie przeglądać i edytować dzięki trybowi Flex Mode. Użytkownicy mogą przeglądać zdjęcia, korygować ich nasycenie kolorem lub całkowicie je usuwać dzięki funkcji Quick View na wyświetlaczu Flex Window. Robiąc zdjęcie drugiej osobie, funkcja Dual Preview pozwala zobaczyć siebie samego na wyświetlaczu zewnętrznym – takie rozwiązanie umożliwia korygowanie ujęcia w czasie rzeczywistym i wykonanie lepszej fotografii. Co więcej, użytkownicy mają także możliwość robienia stabilnych ujęć w ruchu dzięki funkcji Super Steady, zaś tryb Auto Framing pozwala upewnić się, że nikt nie pozostanie poza kadrem.

Tryb Nightography optymalizuje zdjęcia i filmy robione w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Szum wizualny, który zwykle zakłóca zdjęcia robione przy słabym oświetleniu, jest korygowany przez nowy, oparty na sztucznej inteligencji algorytm przetwarzania sygnału obrazu (ISP), który poprawia widoczność szczegółów oraz odpowiednio dostosowuje odcienie kolorów.

Banner Image
Galaxy Z Flip5 został częściowo wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu w tym z odzyskiwanego aluminium oraz szkła i tworzyw sztucznych (z porzuconych sieci rybackich, beczek po wodzie i butelek PET).

W trosce o planetę

Niezmiernie cieszy fakt, że projektując nowe urządzenia, Samsung nie zapomniał o ich wpływie na środowisko i koncentruje się na działaniach, które do końca 2030 roku mają zapewnić neutralność klimatyczną działu Device eXperience.

Dzięki temu nowy Galaxy Z Flip5 został częściowo wykonany z jeszcze większej ilości materiałów pochodzących z recyklingu niż poprzednia generacja, w tym z odzyskiwanego aluminium oraz szkła i tworzyw sztucznych, które są pozyskiwane w drodze recyklingu porzuconych sieci rybackich, beczek po wodzie i butelek PET. Papier, z którego wykonano opakowanie, został wykonany w 100 proc. z materiału z recyklingu.

Wysoka jakość konstrukcji, a także objęcie wszystkich urządzeń pięcioletnim programem aktualizacji bezpieczeństwa i bezpłatnymi aktualizacjami systemów operacyjnych (cztery generacje) przyczyniają się do wydłużenia cyklu życia sprzętu.

Opisywany smartfon dostępny jest w 4 kolorach podstawowych: miętowy, grafitowy, beżowy i fioletowy, a także w ekskluzywnych wersjach kolorystycznych (dostępnych wyłącznie na stronie samsung.com): szarej, zielonej, niebieskiej i żółtej.

Banner Image

Materiał powstał we współpracy z Samsung

FASHION