Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Sportowy styl połączony z nowoczesnym luksusem w najnowszej kolekcji Prady dla Adidasa

Nieoczekiwana, zaskakująca i ekscytująca – tak właśnie opisywano zapowiedź wspólnej kolekcji Prady i Adidasa, która najprawdopodobniej zaliczona zostanie do jednej z najbardziej luksusowych, jakich podjęła się sportowa marka.
.get_the_title().

Na początku listopada na Instagramie Prady i Adidasa pojawiły się posty zapowiadające ich wspólną kolekcję. Opublikowane zdjęcia przedstawiały białą torbę włoskiej marki, w której mieściły się dwa (niebieskie i czarne) pudełka po butach Adidasa.

Nie zamieszczono żadnych dodatkowych informacji, poza hasztagiem #pradaforadidas.

Pogłoski natychmiastowo zdominowały wszystkie publikacje o tematyce streetwearowej. Nie po raz pierwszy niemiecki gigant sportowy łączy siły ze znanym projektantem. Wcześniej do współpracy zaprosił m.in. Ricka Owensa czy Rafa Simonsa.

Marki podzieliły się pierwszymi zdjęciami kolekcji także na Instagramie. Znalazł się w niej kultowy już model Superstar, wprowadzony na rynek w 1969 roku, który po dziś dzień znajduje się na szczycie popularności. Buty wytworzone zostały z rzemieślniczą starannością i precyzją w jednej z włoskich fabryk Prady. W całości pokryto je białą skórą, a ozdobiono czarnymi akcentami w postaci brandingu obu marek, które umiejscowiono na języku, zapiętce oraz z boku buta. W kolekcji znalazła się także biała, prosta i subtelna torba Bowling wykonana z cielęcej skóry. Ją także zdobią czarne loga obu marek.

prada

Kolekcja jest limitowana – w sprzedaży pojawi się 700 par butów i 700 toreb. Każda z rzeczy opatrzona jest własnym numerem seryjnym.

prada
prada

Kolekcja Prady dla Adidasa pojawi się 4 grudnia na stronach obu marek, a także w wybranych sklepach włoskiej firmy na całym świecie. Więcej informacji na stronie.

prada
prada
prada

Tekst: Paula Kierzek
Zdjęcie główne: Prada.com

FASHION