Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Stocznia Gdańska oczami artystów w nowej limitowanej kolekcji Reserved

Lubimy, kiedy moda przenika się ze sztuką. Kiedy robi to polska marka z polskimi artystami, cieszy nas to jeszcze bardziej.
.get_the_title().

Limitowana edycja Reserved pod nazwą RE ART to pomysł koncernu LPP na włączenie sztuki do mody użytkowej. Przy okazji projekt promuje polskich artystów, a tego, jak wiadomo, nigdy nie mamy dość. Do tej pory mogliśmy podziwiać współpracę Reserved z polskimi ilustratorkami, które ozdobiły zwykłe białe T-shirty swoimi niepowtarzalnymi grafikami.

W tym roku do stworzenia drugiej limitowanej kolekcji włączył się Michał Szlaga, który od 2000 roku dokumentuje Stocznię Gdańską oraz Agnieszka Nagórska, wszechstronnie uzdolniona artystka wizualna.

Jej ilustracje i grafiki umieszczone na ubraniach Reserved przedstawiają charakterystyczne żurawie Stoczni. To właśnie ona, jako jeden z symboli Gdańska, stała się głównym bohaterem niezwykłej kolekcji RE ART.

nagu.pl

W tym roku w limitowanej edycji znalazło się dziewięć T-shirtów i bluz, na których widać różne fotografie i grafiki inspirowane otoczeniem Stoczni.

Wbrew pozorom nie jest ponuro, bez koloru i surowo.

Zdjęcia i grafiki polskich artystów naniesione są w kolorach, a niektóre bluzy można zakupić w mocnych, zdecydowanych odcieniach kolorystycznych. Ten efekt jeszcze bardziej wzmacnia artystyczny charakter ilustracji, a przecież o to właśnie chodzi w kolekcjach RE ART. Reserved przewiduje kolejne modele podkoszulków i bluz, bo jak można zauważyć w sklepie online, sztuka użytkowa z metką Reserved sprzedaje się jak ciepłe bułeczki.

Tekst: Malwa Wawrzynek
Zdjęcia: Reserved

FASHION