Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Streetwear wkrótce umrze

W wywiadzie dla magazynu Dazed Virgil Abloh przyznał wprost: streetwear umrze w nadchodzącej dekadzie. Skąd takie przeczucie u jednego z najbardziej cenionych projektantów?
.get_the_title().

40-letni Virgil Abloh jest dyrektorem artystycznym linii męskiej Louis Vuitton. Jest również założycielem mediolańskiego domu mody Off-White. Wcześniej współpracował m.in. z Fendi, Nike, Vitkac. W 2018 roku magazyn „Time” nazwał go jednym ze 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie.

Czy to możliwe, że projektant, którego prace wyraźnie odbiły się na streetwearze, widzi jego koniec?

Ile jeszcze koszulek możemy mieć, ile bluz, ile trampek? Myślę, że swój osobisty styl zaczniemy wyrażać za pomocą vintage – jest tak wiele ubrań, które są fajne, które są w sklepach vintage i chodzi tylko o ich noszenie. Myślę, że moda odejdzie od kupowania czegoś nowego i zaczniemy wracać do „modowego archiwum” – mówi Abloh w wywiadzie dla Dazed.

Virgil Abloh / Źródło: wikiwand.com

Abloh twierdzi, że bycie projektantem mody to coś więcej, niż ograniczanie się do wyboru materiału.

Ubrania muszą mówić coś o pokoleniu, marce.

Kiedy myślę o markach modowych, od razu myślę o takich, jak United Colors of Benetton, Ralph Lauren lub Margiela. Powiedz nazwę marki lub nazwisko projektanta, a zabiorą cię w różne „miejsca”. Ich praca i projekty zawsze zawierają „to coś”. To jest dla mnie dzisiaj projektant mody, a nie tylko przestarzała wersja tego terminu – tłumaczy Abloh. Cały wywiad można przeczytać na stronie Dazed.

Tekst: WR

FASHION