Stylowe kobiety 70+, które udowadniają, że wiek to tylko liczba

A kwitnąć można w każdym wieku, nawet w jesieni życia.

.get_the_title().

Moda nie zna granic wiekowych, a etap „w tym wieku nie wypada” jest tylko murem, który sami sobie stawiamy w głowie. Nie ma przecież czegoś takiego, jak klub fashionistów, do którego karty członkowskie wygasają po osiągnięciu określonego wieku. Te fantastyczne kobiety udowadniają to, pokazując, że w każdym wieku można czuć się młodo, cieszyć się modą pełną kolorów, faktur czy oryginalnych dodatków i nosić na co tylko ma się ochotę, bez oglądania się na innych.

Diane Keaton

Już w filmie „Annie Hall” z 1977 roku zachwycała oryginalną kreacją swojej bohaterki, która lubiła nosić męskie ubrania. Konto na Instagramie założyła kilka lat temu, ale dopiero od niedawna, chwilę po 73. urodzinach, zaczęła publikować tam zdjęcia swoich strojów dnia oraz dzielić się swoimi zabawnymi spostrzeżeniami.

Dużo tu humoru i frajdy, którą daje jej moda.

Wyświetl ten post na Instagramie.

TODAY’S OUTFIT

Post udostępniony przez Diane Keaton (@diane_keaton)

Wyświetl ten post na Instagramie.

WHAT TO WEAR?

Post udostępniony przez Diane Keaton (@diane_keaton)

2. Iris Apfel

Niezmiennie zaraża swoją ekspresyjną energią, choć w tym roku będzie obchodziła 98. urodziny. Jej ekscentryczny styl to całkowite przeciwieństwo do less is more.

Umiejętność zestawiania ze sobą rzeczy pozornie do siebie niepasujących oraz ogromne, okragłe okulary stały się jej wizytówką.

Wcześniej była dekoratorką wnętrz, a jej nieszablonowy, ale i niesnobistyczny styl wyróżniał się tak bardzo, że odpowiadała za urządzanie Białego Domu dla dziewięciu amerykańskich prezydentów. Świat zafascynowała się jej nią dopiero, kiedy miała 85 lat, a fragment jej ogromnej garderoby i bogato zdobionej kolekcji biżuterii był częścią wystawy w Metropolitan Museum of Art. Jako jedna z pierwszych przetarła szlaki do świata mody innym seniorkom.

3. Baddie Vinkle

Jest trochę jak tęczowy jednorożec.

Uwielbia odważne stylizacje, hip-hop i sama siebie nazywa buntowniczką.

Gwiazdą Instagrama stała się przypadkiem – wnuczka zrobiła jej zdjęcie podczas pracy w ogrodzie w kolorowym kostiumie, a internet ją pokochał. Stało się to dla niej sposobem na smutek po stracie bliskich. Pięć minut przeglądania jej zdjęć sprawi, że się uśmiechniesz, bo Baddie rozsiewa wokół siebie szaleństwo, optymizm i odwagę w wyrażaniu samej siebie.

4. Dorrie Jacobson

W młodości była króliczkiem Playboya, a teraz, w wieku 84 lat, stała się blogerką modową, która często pożycza ubrania z szafy córki.

Na swoim blogu Senior Style Bible i Instagramie publikuje przeróżne stylizacje – od tych typowo streetwearowych po bardziej odważne, jak na przykład dawny strój króliczka.

Pokazuje, że najważniejsze jest to, jak czujesz się w ubraniach, czy odzwierciedlają osobowość i czy sprawiają, ze czujesz się ładna i silna, kiedy je nosisz. Jeśli tak, to są dla ciebie odpowiednie bez względu na metrykę. Jej blog, poza wizualnie dobrymi zdjęciami, jest też pełen ciałopozytywnych tekstów oraz inspiracji, by cieszyć się sobą i doświadczać smaków życia.

5. Advanced style

Na koniec wisienka na torcie w postaci bloga, którego autorem jest Ari Seth Cohen.

Fotograf publikuje na nim zdjęcia przedstawiające interesująco wystylizowanych seniorów, których spotyka głównie na nowojorskich ulicach.

Dużo tu inspiracji i dystansu do siebie, nieprzeciętnych akcesoriów, kreatywności, radości życia i przede wszystkim ludzi którzy starzeją się z gracją.

Tekst: Anna Opas

FASHION