Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Szalik, który chroni przed zanieczyszczeniem powietrza, wirusami i alergenami

Niezbędny dodatek na zimę dla każdego mieszkańca Warszawy czy Krakowa.
.get_the_title().

Smog to jeden z najbardziej palących problemów współczesnych metropolii na każdym kontynencie. Start-up Bioscarf stworzył produkt, który ma pomóc w chronieniu mieszkańców dużych miast nie tylko przed wdychaniem zanieczyszczonego powietrza, ale także przez wirusami i alergenami, które się w nim unoszą.

Szalik wspiera zatem także walkę z przeziębieniami i grypą, które są tak powszechne w dużych ośrodkach miejskich, gdzie niezwykle łatwo i szybko się rozprzestrzeniają.

Każdy szalik wyprodukowany został z wysokiej jakości poliestru. Produkt dostępny jest w szerokiej gamie kolorów – od czarnego, poprzez zielony, biały aż po wojskowe moro.

Źródło: Beijing Kids

Szalik filtruje niemal 100 proc. zanieczyszczeń i drobnoustrojów znajdujących się w powietrzu, nawet te, których wielkość nie przekracza 0,25 centymetra.

Chroni przed wirusami wywołującymi zapalenie płuc i gardła, gruźlicę, grypę oraz przed wdychaniem pyłków, łupieżu zwierzęcego i dymu papierosowego.

Każdy, kto zakupi szalik od Bioscarf, przyczynia się do odmiany życia i ochrony zdrowia anonimowej osoby w potrzebie – z każdym sprzedanym szalikiem jeden produkt przekazany zostaje organizacji charytatywnej. Firma pomaga w ten sposób dzieciom narażonym na wdychanie toksyn i szkodliwych substancji znajdujących się w zanieczyszczonym powietrzu – dane wskazują, że aż 2 miliardy dzieci oddycha na co dzień powietrzem, która zagraża ich życiu i zdrowiu.

Źródło: StartUp Mag
Źródło: Inhabitat

FASHION