Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Ta kurtka zablokuje WiFi w twoim telefonie

Nowojorska marka The Arrivals zaprojektowała puchową kurtkę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kurtka posiada specjalną kieszeń na smartfona. Zadaniem kieszeni jest blokowanie sygnałów komórkowych i GPS, a tym samym zachęcenie użytkowników do ponownego „zalogowania się do życia”.
.get_the_title().

Inspiracją dla projektu była klatka Faradaya, czyli osłona elektrostatyczna chroniąca urządzenia przed działaniem zewnętrznego pola elektrycznego. Występuje często w postaci metalowego, zamkniętego naczynia bądź gęstej siatki. Została stworzona w 1836 roku przez angielskiego naukowca Michaela Faradaya.

Kieszeń kurtki wyłożona jest kombinacją poliestru, miedzi i niklu.

Blokuje fale radiowe (RFID), komunikację bliskiego zasięgu (NFC), WiFi, EMR i EMF.

W takiej kieszeni telefon przestaje dobrze funkcjonować. Projektanci chcieli w ten sposób zachęcić ludzi do „zalogowania się do życia”, eksplorowania świata i podziwiania przyrody. Model Aer dostępny jest w trzech wersjach – puchowej kurtki z kapturem, puchowej kurtki z kapturem o krótszym kroju i kamizelki. Wypełnienie z puchu i pierza zapewnia komfort w zimnych warunkach. Kurtka ma oddychającą, dwuwarstwową tkaninę, a strona zewnętrzna składa się z poliestru, poliuretanu i elastanu, który jest również odporny na wodę i wiatr.

Projektanci The Arrivals, zainspirowani podróżą do Selfoss na Islandii, użyli w kolekcji żywych kolorów – limonkowego i żółtego. Mają one przywoływać na myśl mech porastający skały i glebę. Nie zabrakło też stonowanych kolorów takich jak granatowy, beżowy czy oliwkowy.

Kurtki i kamizelki można kupić w internetowym sklepie The Arrivals.

Tekst: WR

FASHION