Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Takiego kolabo nikt się nie spodziewał – Balenciaga x Simpsonowie

Simpsonowie zadebiutowali na wybiegu podczas Tygodnia Mody w Paryżu.
.get_the_title().

Po zaprojektowaniu charakterystycznej kreacji dla Kim Kardashian na Met Galę, luksusowy dom mody Balenciaga skupił się na innym znanym nazwisku – Simpson. Animowani mieszkańcy Springfield – Bart, Homer, Marge, Lisa i Maggie – zadebiutowali na Tygodniu Mody w Paryżu. Uczestnicy wydarzenia zebrani w Théâtre du Châtelet obejrzeli 10-minutowy odcinek specjalny 'Simpsonów’, w którym rodzina jedzie do Paryża, aby zaprezentować kultowe stylizacje Balenciaga.

Odcinek zaczyna się od tego, że Homer zapomina kupić prezentu urodzinowego dla Marge.


Marzeniem kobiety jest limonkowa sukienka Balenciaga, na reklamie której dopisuje słowo ‘someday’. Homer pisze więc do domu mody, którego nazwy nie potrafi nawet wymówić: ‘Balun… Balloon… Baleen… Balenciaga-ga’. Prosi o najtańszy dostępny produkt z widocznym logiem marki. Dom mody wysyła jednak sukienkę z reklamy, a gdy Homer odkrywa cenę – oszałamiające 19 tys. euro – sama Marge przyznaje, że muszą ją odesłać. Po emocjonalnym liście z podziękowaniami za sprawienie, że kobieta mogła poczuć się wyjątkowo w sukience nawet przez jedną noc, projektant Dema Gvasalia dochodzi do wniosku, że ​​Simpsonowie i ich przyjaciele ze Springfield będą idealnymi modelami i to ich potrzebuje do prezentacji swojej nowej kolekcji podczas paryskiego Tygodnia Mody.

Mieszkańcy Springfield dojeżdżaj na wydarzenie i zgodnie z prezentujją nową kolekcję Balenciagi. Waylon Smithers ma na sobie elegancką rubinową sukienkę, Marge sunie po wybiegu w złotej sukni z gigantyczną kokardą, Homer pojawia się w gigantycznej puchowej kurtce i czarnych okularach przeciwsłonecznych, a Bart porywa publiczność ściągnięciem swoich jeansowych spodni.

Współpraca miała na celu przesunięcie pewnych granic między modą a rozrywką oraz wyjście marki ze sztywnych, dawno ustalonych ram.

Wykorzystanie Simpsonów do zaprezentowania swojej nowej kolekcji na wiosnę/lato 2022 było niespodzianką. A to tylko część całego przedsięwzięcia! Na wybiegu pojawiły się również takie postacie jak redaktor naczelna amerykańskiego Vogue Anna Wintour i dyrektor kreatywny Balenciaga Demna Gvasalia. Goście zaproszeni na pokaz wchodzili na salę po czerwonym dywanie, a ci, którzy byli już w środku, oglądali na żywo transmisję z wejścia.

Z przybyłymi powoli mieszały się modelki i modele Balenciagi Waylon Smithers m.in. aktor Elliot Page i aktorka Isabelle Huppert, wszyscy ubrani w 64 nowe kreacje marki.

Później usiedli na widowni wśród uczestników. Pokaz stał się przedstawieniem. Publiczność zamieniła się w bohaterów i vice versa – pisze marka na swojej stronie.

Zdjęcie główne: Balenciaga x The Simpsons
Tekst: Marta Zinkiewicz

FASHION