Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Te spodnie przetrwają sto lat i ochronią cię przed pożarem

Będziecie w nich chodzić wy, wasze dzieci i ich dzieci.
.get_the_title().

Produkująca odzież sportową marka Vollebak stworzyła spodnie, które mają nadawać się do użytku przez cały wiek. I to dosłownie – firma dołącza do nich gwarancję na aż sto lat. Te wyjątkowe spodnie wykonane zostały z innowacyjnego trójwarstwowego materiału, który cechuje niezwykła wytrzymałość. Zewnętrzna warstwa jest wodoodporna i odporna na wszelkie otarcia.

Środkową warstwę cechuje ognioodporność. Co więcej, w przypadku kontaktu z bardzo wysokimi temperaturami rozszerza się ona jak poduszka powietrzna, tworząc barierę między nogami a płomieniami.

Ostatnia, wewnętrzna warstwa wykonana jest z włókien aramidowych, czyli tego samego materiału, z którego wykonuje się między innymi kamizelki kuloodporne. Aramidy nie płoną, ani się nie topią, co stanowi dodatkową ochronę.

Większość ognioodpornych ubrań wykonana jest z ciężkich, niewygodnych i nienaturalnych materiałów. To pierwszy materiał, który może być wygodnie noszony na co dzień, a w razie pożaru kompletnie zmieni swe oblicze. Pierwotnie został zaprojektowany, aby pomóc żołnierzom w dawaniu sobie rady w najbardziej ekstremalnych sytuacjach, bez konieczności nakładania stroju strażaka – tłumaczy Nick Tidball, współzałożyciel Vollebak.

Skąd wiadomo, że taka para spodni rzeczywiście przetrwa sto lat? Firma przeprowadziła na nich test Martindale’a, czyli test sprawdzający wytrzymałość tkaniny na ścieranie.

Polega on na tym, że metalowa okrągła tarcza przesuwa się po materiale. Zwykła tkanina poliestrowa jest w stanie przetrwać 25 tys. takich obrotów, natomiast spodnie marki Vollebak wyglądały na nietknięte nawet po 100 tys.

Niestety te niezwykle wytrzymałe spodnie nie są tanie – za jedną parę trzeba zapłacić aż 645 dolarów, czyli niemal 2,4 tys. złotych.

Z drugiej strony biorąc pod uwagę, że będziecie w nich chodzić wy, wasze dzieci i wnuki – to może nie aż tak dużo. Co ciekawe, to nie jedyny produkt firmy Vollebak z gwarancją na sto lat. W zeszłym roku wypuściła ona supertrwałą bluzę z kapturem, a w tym – wykonaną z grafenu kurtkę.

Źródło zdjęć: Vollebak.com

FASHION