adidas stawia na techwear. Zobaczcie nowe buty marki stworzone z nowoczesnych materiałów

Daniel Arsham ze Snarkitecture zaprojektował buty dla adidas Originals, które wykorzystują nowoczesne materiały, takie jak Ultra Boost czy neopren.
.get_the_title().

Daniel Arsham z teamu Snarkitecture zaprojektował nowe buty adidas Originals. Tym razem poza designem, położono nacisk na nowoczesne materiały, z których zostały wykonane. Model nazywa się „Present” i nawiązuje do poprzedniego, „Past”.

Podeszwa została wykonana z Ultra Boost – amortyzującego materiału, który często wykorzystywany jest w modelach marki. Góra buta to neopren – tkanina produkowana na bazie gumy. Całość utrzymana jest w bardzo smukłym kształcie. Detale wykonane zostały metodą „stampingu”, co pozwoliło neoprenowi uformować się w różne kształty i tekstury. Ukoronowaniem współpracy marki z autorem projektu jest umieszczenie jego nazwiska na jednym z języków butów.

– Dla drugiego modelu chciałem wybrać materiały i kształt, które są bardzo na czasie. Wykorzystałem unikatowy, nigdy wcześniej nie używany, szary Boost, który stanowi bazę dla uzupełnienia z neoprenu. – powiedział Arsham w wywiadzie dla Dezeen. – Nie jestem projektantem butów, dlatego bazowałem na gotowej formie. Chodziło mi głównie o wykorzystanie wyjątkowych materiałów i rozwiązań, które będą jak najbardziej współczesne.

Buty zostaną wypuszczone do sprzedaży wraz z krótkim filmem „Hourglass”, który pokazuje proces twórczy oraz fascynację Arshama połączeniem przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości.

FASHION