Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

The New Movements to skandynawski start-up produkujący ekologiczne, przyjazne środowisku buty

Marka udowadnia, że dobry styl i zrównoważony rozwój mogą iść w parze.
.get_the_title().

The New Movements to skandynawski projekt, który zrodził się na crowdfundingowej platformie Kickstarter. Jego celem jest produkcja obuwia, które jest stylowe, modne, wygodne, ale przede wszystkim wykonane z materiałów przyjaznych środowisku i ekologicznych.

Źródło: Kickstarter

W odróżnieniu od tradycyjnego obuwia dostepnego w sieciówkach, które jest wykonane z syntetycznych materiałów, takich jak na przykład plastik, buty od The New Movements są produkowane z surowców pozyskanych z recyklingu, oraz tych naturalnych. Jak podkreślają twórcy marki, te mogą być tańsze, niż ich szkodliwe odpowiedniki.

Źródło: Mikeshouts

Buty od The New Movements zostaną wyprodukowane z włoskiej, pozbawionej chromu skóry, będącej produktem ubocznym przemysłu mięsnego i nabiałowego. Będą łączyć się z podeszwami z gumy z recyklingu, sznurówkami z plastiku i drewna z odzysku, wełną i lateksem. Każdy z materiałów zostanie pozyskany w zrównoważony sposób.

Źródło: Kickstarter

Klienci zakupione przez siebie obuwie otrzymają w kartonie z recyklingu oraz w organicznej bawełnianej torbie. Buty będą produkowane przez rzemieślników w Portugalii, dzięki czemu w procesie produkcji zostanie zachowany najwyższy standard oraz sprawiedliwa płaca. Sam proces produkcji będzie transparentny, a poszczególne jest etapy dostępne do wglądu klientów. The New Movements zapowiadają także, że 50% energii wykorzystywanej do stworzenia jednej pary butów pochodzić będzie z odnawialnych źródeł.

Źródło: Mikeshouts

Projekt można wesprzeć na Kickstarterze.

FASHION