Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Ty, Twoje ciało i natura. You & Your Body to polska marka bielizny, która Cię zaskoczy

You & Your Body powstało z miłości do natury, zwierząt i otaczającego nas świata. 'Jesteśmy tu po coś' – mówi Dominika Dalba, założycielka marki.

Twórczynią i motorem napędowym marki You & Your Body jest Dominika Dalba. Na pomysł marki wpadła w styczniu 2021 roku, w maju ruszyła sprzedaż pre-order, a już we wrześniu uruchomiła regularną sprzedaż. W czasie 4 miesięcy zbudowała całą markę oraz pierwszą kolekcję. Determinacją i inspiracją jest dla niej natura, piękno naszego świata oraz świadomość, że musimy działać, uświadamiać i budować społeczną odpowiedzialność.

Nic nie działa na mnie tak kojąco jak przebywanie na łonie natury. Ta wolność, swoboda, piękno, czystość – tak właśnie ją rozumiem. Dlatego też, świadomie, mówię nie fast fashion, a priorytetem i celem jest dla mnie dostarczanie produktów, które są w zgodzie z naturą – tłumaczy 

Dominika.

Banner Image
Mam świadomość, że musimy działać odpowiedzialnie, dlatego jako marka kierujemy się mottem 'dbajmy o naszą planetę dla kolejnych pokoleń' – mówi założycielka You & Your Body, Dominika Dalba.

F5: Skąd pomysł na bieliznę w duchu rozwoju zrównoważonego?

Dominika Dalba: Zależy nam, aby większa część osób była bardziej świadoma społecznie i środowiskowo, zaspokajając przy tym swoją potrzebę komfortu. Dlatego oferujemy produkty w pełni ekologiczne, wysokiej jakości i dopracowane w każdym detalu. Dbanie o środowisko jest dla nas tak samo ważne, jak jakość naszych produktów. Marzymy o tym, żeby świat stał się chociaż trochę lepszym miejscem do życia. A rozsądne i proekologiczne decyzje zakupowe, które się do tego przyczyniają, były czymś oczywistym, co przychodzi z łatwością i przynosi wymierne korzyści dla wszystkich. Czujemy się odpowiedzialni za to, co oferujemy, dlatego jesteśmy transparentni.

Co to właściwie oznacza?

Mówimy, pokazujemy, relacjonujemy, jak działa nasza marka od kuchni. Konsument ma prawo wiedzieć za co płaci, jak powstał jego produkt, gdzie został uszyty, jak przebiega proces powstania materiału.

Banner Image
Mniej znaczy więcej. W byciu eko nie chodzi o to, aby zrezygnować z nabywania nowych rzeczy, a o to, by kupować odpowiedzialnie. Najważniejsze, abyśmy byli świadomi naszych zakupów.

Jak powstają Wasze kolekcje?

Projektujemy i szyjemy bieliznę oraz odzież typu homewear w Polsce, przestrzegając zasad zrównoważonego rozwoju. Zmysłową i komfortową. Tworzymy klasyczne i ponadczasowe modele, w których można być sobą jednocześnie będąc świadomym, że dokonaliśmy właściwego wyboru.

Korzystamy tylko z certyfikowanych materiałów. Stawiamy na współpracę z dostawcami i lokalnymi pracowniami, dla których zrównoważony rozwój ma znaczenie. Produkty dostarczamy w biodegradowalnych opakowaniach. A materiały, z jakich szyjemy, są naturalne, jak bawełna organiczna z certyfikatem Global Organic Textile Standard, i ekologiczne, jak Tencel ™ (Lyocell).

Marka eko – co to właściwie dla Ciebie znaczy?

Mniej znaczy więcej. W byciu eko nie chodzi o to, aby zrezygnować z nabywania nowych rzeczy, a o to, by kupować odpowiedzialnie. Najważniejsze, abyśmy byli świadomi naszych zakupów. Dlatego też moja marka stawia sobie za cel bycie odpowiedzialnym. Nie tylko na każdym etapie całego procesu tworzenia naszych produktów, ale przede wszystkim na byciu odpowiedzialnym poprzez maksymalną transparentność i budowanie świadomości. Rozwijamy się i poszerzamy naszą wiedzę, aby dostarczać nowatorskie rozwiązania i informacje o naszych produktach. Jak powstają, z czego są i dlaczego akurat szyjemy z takiego materiału.

Banner Image

Kobieta. Woman. La femme. Pasja. Siła. Akceptacja. Obecność. Emocje. Ciało. Szczęście. Szczerość. Kobiecość. Projekt Kobieta to rozmowa o akceptacji i przesłanie: pozwólmy sobie i innym być tym, kim chcemy. #selfloveisthebestlove

W ramach projektu marka You & Your Body zrealizowała sesję zdjęciową, ukazującą różne kobiety, które pracują w zupełnie innych branżach, mają inne zainteresowania, ale wszystkie łączy szczęście, akceptacja i duma z bycia kobietą. – Sara, Sabrina, Ada i Mia. Energia, którą emanują dziewczyny, była dla mnie fenomenalnym doświadczeniem. W ramach projektu miałyśmy możliwość porozmawiać o szczęściu, kobiecości, akceptacji – tłumaczy Dominika.

Uczucie drugiej skóry to efekt, o który nam chodziło. To wszystko zasługa wyselekcjonowanych materiałów, które współgrają z Twoim ciałem, dając poczucie komfortu, swobody i kobiecości.

Wasza bielizna jest bardzo prosta, ale to, co zaskakuje, to niesamowity komfort noszenia. Nie kusiło Was, żeby bardziej poszaleć?

Nasza bielizna oraz odzież jest dla każdej kobiety i na każdą okazję. Uczucie drugiej skóry to efekt, o który nam chodziło. Zakładasz i zapominasz, że masz ją na sobie. Dzięki idealnie układającym się materiałom możesz czuć się jednocześnie kobieco i komfortowo. Doskonałe przepuszczanie powietrza i chłonność wilgoci zapewniają poczucie świeżości i wygody przez cały dzień.

Czym się wyróżnia Twoja marka?

Wszystkie kolekcje powstają w duchu zasady minimalizmu, zważając na aspekt estetyczny, jak i środowiskowy. Uniwersalność i możliwość stylizacji niezależnie od okazji. Trendy modowe nie są dla nas wyznacznikiem. Stawiamy na ponadczasową klasykę. Nie dopuszczamy do nadprodukcji i korzystamy tylko z proekologicznych rozwiązań. W każdej kolekcji znajdziecie coś sportowego, klasycznego i bardziej zmysłowego.

Banner Image
Nasz wybór ma znaczenie. To nie tylko dobro planety, ale przede wszystkim inwestycja w produkty, które starczą nam na dłużej. Brak substancji toksycznych i w pełni naturalny proces produkcji gwarantują dłuższą żywotność ubrań.

Kolekcja ss’22

Kolekcja spring/summer 2022, inspirowana hasłem #summeronmymind, została rozszerzona o sukienki. Proste, klasyczne kroje, z delikatną nutą zmysłowości. Uszyte z materiału, który jest w 100 proc. biodegradowalny – to Tencel ™, czyli inaczej Lyocell.

Lyocell wyróżnia się fenomenalnymi właściwościami. Dzięki strukturze włókien jest aksamitny w dotyku niczym jedwab, nie powoduje podrażnień i w znacznym stopniu zapobiega powstawaniu i rozwojowi bakterii na skórze. Dodatkowo wyróżnia się nadzwyczajną trwałością (nie rozciąga się i nie kurczy), a także znakomicie pochłania wilgoć, oddając ja do atmosfery i nie pozostawiając plam na materiale. Lekki i oddychający, idealny wybór na do letnich stylizacji.

youandyourbody.pl

FASHION