Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Uniqlo sprzedaje strój przypominający mundur Mao Zedonga

Zła passa odzieżowych gigantów trwa w najlepsze. Tym razem na dywaniku wylądowała marka Uniqlo, która zaprezentowała światu komplet nasuwający jednoznaczne skojarzenia z mundurem Mao Zedonga.
.get_the_title().

Z jednej strony felerna kurtka z czterema militarnymi kieszeniami, o prostym kroju i wojskowej kolorystyce jest spójna z resztą dosyć minimalistycznej kolekcji Uniqlo.

Odcienie khaki, militaria i proste fasony są zaliczane do największych trendów wiosennego sezonu.

Z drugiej strony zestawienie zdjęć z oferty marki Uniqlo ze zdjęciami Mao Zedonga pozostawia szerokie pole tym, którzy szukają sporej kontrowersji.

cnbc.com

W odpowiedzi na wzburzone komentarze klientów i osób trzecich Uniqlo wystosowało oficjalne oświadczenie, w którym zapewnia, że wszelkie podobieństwa i odwołania do munduru chińskiego dyktatora są „czystym przypadkiem”. Na swoją obronę marka podaje spójność całej kolekcji i wykorzystanie najmocniejszych trendów sezonu, które przypadkowo składają się w strój do złudzenia przypominający uniform jednego z największych tyranów w historii. Bardzo felerny splot kolorów, fasonów i kroju, który nadal jest do kupienia na oficjalnej stronie Uniqlo.

uniqlo.com
uniqlo.com

Tekst: Malwa Wawrzynek

FASHION