URCHYNN – młoda polska marka torebek z recyklingu

URCHYNN powstało z troski o naturę, z miłości do second handów oraz nieustającej potrzeby tworzenia – mówi założycielka marki, Martyna Rokicińska.
.get_the_title().

Założycielka marki URCHYNN udowadnia, że skórzana torebka może być etyczna.

Projektantka przerabia stare skórzane kurtki i nikomu niepotrzebne skórzane artefakty, które zamienia w piękne upcyklingowe torby.

Materiały znajduje w second handach, wybiera te o niebanalnych kolorach i fakturach, dając im nowe życie. To one inspirują jej projekty. Torby URCHYNN to prostota form połączona z niebanalną kolorystyką, fakturą czy wzorami.

Zajmuję się projektowaniem i szyciem skórzanych torebek i plecaków oraz innych, mniejszych akcesoriów. Moja pasja zrodziła się z troski o naturę, z miłości do second handów oraz nieustającej potrzeby tworzenia. Torby powstają w domowym mini-studio wyłącznie z wtórnie użytej skóry naturalnej. Te unikatowe torebki powstają w duchu dbałości o środowisko naturalne. Każdy produkt jest oryginalny, gdyż powstaje tylko w jednym egzemplarzu – opowiada projektantka.

Jedyne w swoim rodzaju modele to proste shopperki, worki w stylu boho, półkoliste małe kopertówki, do których projektantka dorabia pracochłonne frędzle lub pompony. Naszą uwagę zwróciły także zdjęcia kolekcji, które wykonała młoda fotografka Olivia Jankowska. Sami zobaczcie.


Fotograf | stylizacje Olivia Jankowska |konto ig: @olivjank| na co dzień mieszka w Londynie, część zdjęć robiła aparatem analogowym. W stylizacjach królują ubrania vintage, tylko kilka sztuk to współczesne egzemplarze.
Modelka: Paulina Bernacka |konto ig: paulinabernacka|
Miejsce sesji: Chełmża, mała miejscowość pod Toruniem. Surowy klimat tego miasta świetnie kontrastuje oryginalnymi stylizacjami.

FASHION