Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Używana odzież na Zalando. Oferta pre-owned będzie dostępna także w Polsce

Już w październiku będziecie mogli sprzedać swoje używane ubrania za pośrednictwem Zalando.
.get_the_title().

Dobra wiadomość dla wszystkich, którym bliskie jest życie w duchu circular economy, czyli gospodarki obiegu zamkniętego.

Popularna platforma zakupowa Zalando startuje z ofertą pre-owned, dzięki której możliwa będzie sprzedaż i zakup używanych ubrań.

Zainteresowanie odzieżą używaną jest duże i ciągle rośnie, szczególnie wśród milenialsów. Jednocześnie, klientom brakuje łatwej i rzetelnej usługi, która łączy w sobie bezproblemową sprzedaż artykułów, które przestali już nosić z przyjemnymi doświadczeniami zakupów odzieży używanej on-line. Wraz z uruchomieniem oferty Pre-owned, Zalando zostanie pierwszą platformą modową, która oferuje tak proste rozwiązanie i kompleksowo zaspokaja potrzeby klientów w tym zakresie – mówi Torben Hansen, wiceprezes Zalando ds. ecommerce.

Opcja pre-owned już pojawiła się w Niemczech i w Hiszpanii.

W październiku dołączą do nich także inne europejskie kraje: Belgia, Francja, Holandia i Polska.

Dzięki pre-owned klienci będą mogli sprzedawać swoje rzeczy bezpośrednio na Zalando. Jak to zrobić? Najpierw musicie je sfotografować, a zdjęcia wysłać do Zalando, które weryfikuje ofertę (tylko uwaga, bo nie jest powiedziane, że Zalando przyjmie wszystko, co mu zaproponujecie) i proponuje cenę. Potem wy wysyłacie do niego rzeczy za darmo, a następnie pojawiają się one na platformie. Gdy rzecz zostanie sprzedana, macie wybór: karta podarunkowa do Zalando na określoną kwotę lub wsparcie jednej z dwóch partnerskich organizacji charytatywnych, Czerwonego Krzyża lub WeForest. A co z kupowaniem używanych rzeczy? Proces zakupu nie będzie się różnić od tego, który już teraz działa na Zalando, a wszystkie zamówienia z kategorii pre-owned przyjdą do was w ekologicznych opakowaniach z papieru z recyklingu.

Fakt, że taki gigant jak Zalando też wchodzi w rynek używanych ubrań to naprawdę dobra wiadomość. Być może dzięki takim ruchom już wkrótce na rynku odzieżowym, który nie bez powodu znajduje się w czołówce największych trucicieli naszej planety, zapanują poważne zmiany.

Źródło zdjęć: Zalando
Tekst: NS

FASHION