Vanilla girl, czyli waniliowa dziewczyna, podbija TikToka

Vanilla girl to przytulna estetyka, która może pomóc w przetrwaniu ciężkiej i smutnej zimy.
.get_the_title().

Jedną z wiodących estetyk poprzedniego sezonu była clean girl – ubrana proste ciuchy, które są dobrej jakości i utrzymane w neutralnych kolorach, delikatnie umalowana w stylu 'make up no make up’ i stawiająca na pielęgnację. Wśród celebrytek upowszechniajacych ten styl wymienić należy Hailey Bieber, Emily Ratajkowski czy Kendall Jenner. Estetyka vanilla girl, która obecnie podbija TikToka, może się okazać godną konkurencją trendu clean girl, a także jego dopełnieniem. Hasztag #vanillagirlaesthetic, który powstał raptem pod koniec listopada, ma już na TikToku ponad 114 mln wyświetleń.

Waniliowa dziewczyna stawia przede wszystkim na przytulność i komfort.

Rezygnuje z chętnie noszonych przez clean girl marynarek na rzecz wełnianych golfów i swetrów w kolorze beżowym oraz rozpuszcza przylizany kok. To trend pomyślany specjalnie na zimę, dlatego jego emblematami jest też mięciutki koc, świeca, która pachnie najlepiej wanilią, no i kubek z ciepłą herbatą czy karmelowym latte.

@sincerely_zoya vanilla girls #lifestyle #cleangirlaesthetic #cleangirl #selfimprovement #grwm #inspo #routine #morningroutine #glow #motivation #pinterest #pinterestaesthetic #pinterestgirl#dreamlife #ootd #scandi #stockholmstyle #stockholmaesthetic #copenhagenstyle #blondegirl #blonde #vanilla #vanillagirl #vanillagirlaesthetic ♬ original sound – ౨ৎ

Słodkawy zapach wanilii wielu z nas kojarzy się z ciepłem, dlatego też to właśnie ona stała się patronką tego zimowego trendu.

Ograniczona paleta kolorystyczna, na którą składają się delikatne beże i biel, dobre materiały i złote dodatki nadają nowy wymiar wygodzie.

A to idea, która przyświeca vanilla girl, tak chętnie wybierającej do wcześniej supermodne, a do niedawna mocno wyśmiewane buty emu. Do tego puchate torby zwane teddy bags, legginsy-dzwony lub welurowy komplet, piżama z flaneli czy miękkie kapcie. Plus, podobnie jak w przypadku clean girl, prosty make up, który prezentuje się naturalnie: rozświetlacz i błyszczyk, a nie róż i szminka. Ważna jest też pielęgnacja, którą vanilla girl dopisuje do swego planu dnia – w ruch idą naturalne olejki i wszystko, co nawilży wysuszoną zimą cerę. Olejuje włosy i skrapla się słodkimi perfumami. Ale waniliowa dziewczyna nie spędza całych dni ani przed lustrem, ani pod kocem, tylko łapie życie za rogi, praktykując jednocześnie wdzięczność, a wszystkie swoje cele zapisując w pięknym planerze, którego każdy mógłby jej pozazdrościć. Widzi życie w różowych barwach, a obowiązki są dla niej przyjemnością. Wie, kiedy należy zwolnić – a przynajmniej tak jest w idealnej, tiktokowej wersji tego trendu.

@stylny link in bio #pinterest #amazonfinds #pintereststyle #vanillagirl #vanillagirlaesthetic #cleangirlaesthetic #brandymellville ♬ original sound – outfits from pinterest

To wszystko brzmi raczej znajomo, prawda?

Vanilla girl do złudzenia przypomina idealne stylówki z czasów, kiedy Instagram dopiero raczkował.

Z tą jedną różnicą, że może wówczas nie przykładało się jeszcze aż tak wielkiej wagi do jakości ubrań. Jasne, to nie jest żadna modowa rewolucja, ale też nie o to chodzi. Vanilla girl to otulająca estetyka, która ma pomóc jej entuzjastkom w przetrwaniu zimy, a wraz z nadejściem wiosny odejdzie do lamusa.

@defnot.a.gemini #greenscreen vanilla girls #vanilla #vanillagirl #aesthetic #fyp #foryou #foryoupage #fypシ #fypシ゚viral ♬ original sound – ౨ৎ

Tekst: NS

FASHION