Vans na wiosnę, czyli dwie świetne kolekcje

Vans na wiosnę, czyli dwie świetne kolekcje. Do Vansa tej wiosny dołączają - kultowa japońska marka BAPE® i streetart'owy hiszpański artysta Javier Calleja.
Banner Image

Kolekcja obejmuje remastering dwóch najbardziej kultowych modeli butów Vans – Sk8-Hi i Old Skool. Świętujemy współpracę dwóch filarów streetwearowej sceny: VANS i BAPE®.

VANS I BAPE® PONOWNIE ŁĄCZĄ SIŁY

VANS i BAPE® kolejny raz wypuścili wspólną kolekcję łączącą charakterystyczne cechy obu marek.

BAPE® to kultowa, wręcz pionierska marką odzieży streetwear’owej z Japonii, mająca licznych fanów na całym świecie. Razem z Vansem stworzyli linię butów i ubrań, będących połączeniem ich DNA. Efekt? Sporo koloru, ale też typowe dla BAPE® moro w kolorach zieleni. Klasyka, ale zawsze z dużym luzem i innowacją.

Pochodząca z Shibuya w Tokio BAPE® od 1993 roku popularyzuje japońską modę uliczną. Marka zaczynała od produkcji limitowanych serii T-shirtów, zakorzenionych w mocno w japońskiej kontrkulturze.

Kolekcja obejmuje remastering dwóch najbardziej kultowych modeli butów Vans – Sk8-Hi i Old Skool. Nowe oblicze Sk8-Hi charakteryzuje się kombinacją kolorów na całej powierzchni, a wyrazistego stylu sylwetce nadaje niestandardowy wzór ABC Camo, unikalny dla tej współpracy. Z kolei Old Skool – ikona w ofercie Vans – to prosty zamszowy korpus i sztandarowy wzór ABC Camo marki BAPE®. Kapsułową kolekcję spajają dwie limitowane koszulki w kolorze czarnym i białym z detalami w postaci logo oraz barwną ilustracją przedstawiającą Vans x BAPE® Sk8-Hi.

Kolekcja sprzedawana jest wyłącznie w salonach Vans i BAPE® oraz na stronach Vans.com i Vans.eu.

Banner Image

Kolekcja Vault by Vans x Javier Calleja inspirowana jest najbardziej charakterystycznymi obrazami, rzeźbami i figurkami artysty. Z butów, bluzy, czy koszuli zerkają postaci o dużych oczach.

Vault by Vans x Javier Calleja

Kolejna wiosenna nowość to kolekcja Vault by Vans, która przywołuje do życia kultowe postacie artysty Javiera Calleja. Streetart’owy artysta z Malagi wnosi swój charakterystyczny styl do najnowszej kolekcji obuwia, odzieży i akcesoriów Vault by Vans.

Kolekcja inspirowana jest najbardziej charakterystycznymi obrazami, rzeźbami i figurami artysty. Nieodmiennie inspirujący się modą i streetwearem Calleja potraktował kolekcję Vault by Vans OG jak czyste płótno. ‘Dla mnie najlepiej sprawdza się tworzenie na papierze’ – przyznaje Javier Calleja. ‘Rysunek pozwala w ciągu zaledwie jednego dnia odbyć podróż niczym dookoła świata. Możliwość odkrywania nowych środków wyrazu i szansa na tchnięcie życia w moje ulubione modele obuwia i odzieży to dla mnie prawdziwy zaszczyt’.

Calleja realizuje swoje rozpoznawalne wizualizacje na bazie modeli OG Sk8-Hi, OG Chukka Boot, OG Authentic i OG Classic Slip-On. Znak rozpoznawczy? Postaci o dużych oczach i elementy tekstowe.

W kolekcji poza butami znalazły się koszulki, bluzy z kapturem, torba na ramię, kapelusz wędkarski czy wysokie skarpetki.

źródło: materiały prasowe

FASHION