Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Vetements przyjmie od ciebie używane ubrania. Co kryje się za tą akcją?

Vetements to marka znana z niestandardowych rozwiązań – teraz zbiera używane ubrania, aby zwrócić uwagę na to, jak łatwo marnuje się materiały w świecie mody.
.get_the_title().

Znakiem rozpoznawczym Vetements jest wybieranie szlaków, których świat mody dotychczas nie przetarł. Zaraz po ponownym wystąpieniu na wybiegu (po krótkiej przerwie trwającej jeden sezon), projektant Demna Gvasalia ogłasza swój najnowszy projekt.

Będzie to nowa witryna w Harrods – luksusowym domu handlowym w Londynie – którą będzie można oglądać od 8 lutego do 2 marca. To powtórzenie instalacji w witrynie nowojorskiego butiku Saks z lipca zeszłego roku. Tak samo jak wcześniej, zarówno pracownicy, jak i fani zachęceni zostali do oddania swoich starych ubrań, które mogą stać się częścią wystawy. Instalacja to manifest przeciwko fast fashion i obrazuje ogromną skalę marnowania materiałów oraz zanieczyszczania środowiska. Ma również pokazać, że ubrania powinny mieć szansę na drugie życie.

vetements

Każdy, kto odda swoje ubrania, otrzyma ekskluzywną opaskę VETEMENTS HARRODS wykonaną z plastiku przetworzonego z butelek.

Procent od sprzedaży będzie przekazany NSPCC, organizacji charytatywnej, która od dłuższego czasu jest partnerem domu handlowego. Gvasalia planuje w tym roku stworzyć ponad 50 identycznych instalacji na całym świecie. Kto wie – może jedna z nich znajdzie się w warszawskim VITKACu?

vetements

źródło: dazeddigital.com
tekst: DS

FASHION