Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Pierwszy transgenderowy aniołek będzie promować Victoria’s Secret?

Branża mody w ostatnich latach uczyniła wiele „pierwszych kroków” do wprowadzenia różnorodności na modowe wybiegi. Czy nadszedł więc już czas na pierwszą transgenderową modelkę w roli aniołka Victoria’s Secret?
.get_the_title().

Leyna Bloom kilka dni temu opublikowała na Twitterze post, w którym jednoznacznie wskazuje, jaki jest jej plan na najbliższy rok. Jej cel to zostanie pierwszą transpłciową modelką na pokazie Victoria’s Secret. Nie bez znaczenia dla Leyny pozostaje również fakt, że jest czarnoskóra.

Jej zdaniem w świecie mody, a zwłaszcza na słynnych wybiegach bieliźnianej marki wciąż brakuje różnorodności.

Przede wszystkim, jeśli chodzi o kolor skóry, w drugiej kolejności w kontekście zatrudniania osób transpłciowych. W tym drugim przypadku, według Leyny, wyróżnia się nowojorski tydzień mody, na którym transpłciowość powoli zaczyna być traktowana w neutralny sposób. O samej Bloom głośno zrobiło się w ubiegłym roku, kiedy pojawiła się na pokazie marki Chromat wraz z modelkami o „niestandardowym” rozmiarze, kolorze skóry czy wyglądzie. W październiku ubiegłego roku pojawiła się również w sesji dla Vogue India, stając się pierwszą czarnoskórą transpłciową modelką w historii tej edycji.

Leyna nie ukrywa, że bycie aniołkiem Victoria’s Secret zawsze było jej marzeniem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że to marka, która chyba najbardziej kojarzy się z kobiecością. Modelka przyznaje, że w czasie zmiany płci to właśnie sklep VS był tym, w którym chciała zakupić nową garderobę. Innym, mniej osobistym powodem, jest fakt, że jak sama twierdzi, „duże marki mają większy wpływ na tworzenie trendów”.

Pojawienie się na pokazie najseksowniejszego brandu byłoby przełomowym momentem dla całej społeczności transgender.

Leyna sądzi, że za Victoria’s Secret podążyłyby kolejne marki i instytucje, które zaczęłyby traktować te osoby na takich samych warunkach, na jakich współpracuje się z innymi modelkami i modelami.

Reclaiming my time

Post udostępniony przez Leyna Bloom (@leynabloom)

Post udostępniony przez Leyna Bloom (@leynabloom)

Warto zaznaczyć, że Leyna nie jest pierwszą transpłciową modelką, która deklaruje chęć i gotowość przyłączenia się do szeregu najseksowniejszych modelek w branży. Kilka lat temu o tę możliwość walczyła Carmen Carrera. Spore grono jej fanów stworzyło wówczas petycję skierowaną do przedstawicieli Victoria’s Secret, którą podpisało niemal 50 tys. osób, jednak ostatecznie nie została ona pozytywnie rozpatrzona. Być może teraz nadszedł odpowiedni moment i to właśnie Leyna zapisze się w historii mody i społeczności transgender?

Tekst: MW

FASHION