Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Burza wokół Vogue Polska to przy tym nic. Okładka Vogue z Kim Kardashian wywołała skandal

Najnowsza okładka Vogue India, na której pojawiła się królowa celebrytów Kim Kardashian, wywołała lokalną aferę. Twórcom magazynu zarzuca się dyskryminację na tle rasowym.
.get_the_title().

Fala negatywnych komentarzy spłynęła na redakcję Vogue India. Na dwóch różnych okładkach magazynu pojawiła się królowa celebrytek, Kim Kardashian. Gwiazda stanęła przed obiektywem Grega Swalesa ubrana w kreacje od Philippa Pleina i Jeana Paula Gaultiera. Jednak tym razem zamieszania nie wzbudził wygląd Kim K, ani nawet jej stylizacje. Czytelnicy magazynu skrytykowali Vogue za nieopublikowanie okładki z kimś, z kim łatwiej byłoby im się utożsamiać.

Nie mam nic przeciwko Kim Kardashian, ale @VOGUEIndia sam sobie szkodzi poprzez ciągłe odmawianie publikowania kobiet indyjskiego pochodzenia w swoim „magazynie” – utrzymujecie błędne koło dyskryminacji. Przestańcie w końcu wybielać swoją własną kulturę – napisała na Twitterze jedna z czytelniczek.

vogue india vogue india

Co więcej, identyczna krytyka spotkała magazyn po okładce z jej przyrodnią siostrą, Kendall Jenner. Jubileuszowy numer na 10-lecie wydawnictwa również wywołał kontrowersje z powodu wyboru gwiazdy okładki.

vogue india

Krytyka ze strony czytelników wydaje się słuszna, jednak tym razem Vogue India wstrzymało się od komentarza. Pozostaje nam więc przytoczyć to, co magazyn napisał, odpierając zarzuty w sprawie zeszłorocznej okładki z Jenner.

Statystycznie 90 proc. osób na okładkach jest indyjskiego pochodzenia. Na 26 okładek w 2017 roku tylko w wypadku 3 było inaczej. Jesteśmy Vogue, międzynarodowym brandem, i chcemy pokazać różnorodność i uznanie poprzez pokazywanie na naszych okładkach niektórych z światowej sławy celebrytów – od czasu do czasu! – skomentowała wówczas marka na swoim Instagramie.

Tekst: DS

FASHION