Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wolna i niezwykła kobieta Ani Kuczyńskiej w nowej kolekcji „Libera”

„Libera”, czyli wolna. Taka jest najnowsza kolekcja Ani Kuczyńskiej. Wolna w sensie dosłownym, bo dostępna dla każdej kobiety i wolna w sensie metaforycznym, bo inspirowana kobietami, które tę wolność cenią sobie ponad wszystko inne.
.get_the_title().

Peggy Gugenheim, Simone de Beauvoir i Simone Veil — trzy kobiety, które zainspirowały Anię Kuczyńską do stworzenia kolekcji, w której prostota i minimalizm spotyka się z mocnym akcentem kolorystycznym oraz subtelnymi nawiązaniami do mody lat 40. Jest klasycznie i bardzo nowocześnie zarazem. Jest prosto, ale też misternie i geometrycznie. Taką kobietę przedstawia nam projektantka, która doskonale wie, że kobiecość może mieć różne oblicza.

Inspirując się kobietami sztuki i feminizmu, Ania Kuczyńska stworzyła projekty, które nosić może każda przedstawicielka płci pięknej. Jak sama mówi, nie ma znaczenia, czy zna ona historię kobiet, które stoją za tymi projektami.

Na tym właśnie polega tytułowa wolność kolekcji: kobieta Kuczyńskiej może ubierać się w co chce, dokonywać wyborów bez względu na skojarzenia i charakter wydobywające się ze stroju.

Może też dokonywać wyboru ubrania w sposób bardzo świadomy, manifestując przy tym swoją minimalistyczną, momentami bardzo surową estetykę.

W kolekcji Kuczyńskiej każda kobieta znajdzie więc coś dla siebie: bluzki, sukienki, spodnie, spódnice, marynarki i koszule wykonane z ekologicznej bawełny, jedwabiu i wełny. Kolorystyka uwodzi nawiązaniami do Włoch, które projektantka szczególnie sobie upodobała. Szmaragd, czerń, winna czerwień i nocny granat — te mocne akcenty podkreślają indywidualizm, siłę i konkretne podejście do mody. Każdy z tych przymiotów koresponduje z kobietą, którą ubiera Ania Kuczyńska i każdy można też przypisać do trzech niezwykłych kobiet, które zainspirowały projektantkę do stworzenia tej pięknej i ponadczasowej kolekcji.
Kolekcja dostępna jest już online na stronie projektantki w całkiem nowej odsłonie.

Tekst: Malwa Wawrzynek
Zdjęcia: Stanisław Boniecki

www.aniakuczynska.com

FASHION