Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Załóż The Bum i poczuj się jak Kim Kardashian

Co jak co, ale pośladki Kim Kardashian widział już każdy i... wiele osób o nich marzy. Tyłek Kim stał się influencerem, a operacje powiększające tylne części ciała zyskują na popularności. Na siłowni też chętniej pompuje się pośladki – crossfit dawno wypadł z obiegu. Ale nie trzeba kłaść się na stół operacyjny czy wylewać siódme poty na pobliskiej siłowni. Można założyć silikonową pupę i iść od razu w miasto.
.get_the_title().

Artyści Ida Jonsson i Simon Saarinen połączyli siły z projektantką mody Beate Karlsson i wspólnie zaprojektowali The Bum, czyli spodenki biker wykonane z silikonowego materiału z „krągłym wykończeniem”. Tak, ze sztucznym tyłkiem. – Żyjemy w czasach, w których ludzie są w stanie poddać się poważnym i nieraz niebezpiecznym operacjom powiększania tyłka, by dorównać Kim – wszystko w imię lajków. Pośladki Kim są chyba najbardziej rozpoznawalnym i dyskutowanym symbolem zrodzonym na Instagramie – tłumaczy Saarinen.

To rodzaj celebracji, oddania hołdu kobiecie, która stworzyła światową markę wartą miliony, bazując na swojej pupie – dodaje Jonsson.

Projekt The Bum nie trafił jeszcze do sprzedaży. Twórcy muszą wykombinować, jak zmniejszyć wagę spodenek – prototyp waży 3 kilogramy.

Do finalnego projektu artyści najprawdopodobniej użyją mieszanki silikonu, spandeksu i mikrofibry, choć nie jest to jeszcze ostateczny wybór. Osoby, które zapragną poczuć się jak Kim Kardashian, będą musiały zapłacić za to ok. 450-600 dolarów. – Naszą misją jako artystów jest kwestionowanie – a czasem podkreślanie – zmieniających się norm i zasad, które nas otaczają i rozpoczęcie dyskusji – mówi Karlsson.

Tekst: WR

FASHION