Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 miejscówek na poznańskiej Wildzie z najlepszym jedzeniem

Kolejna dzielnica Poznania doczekała się kulinarnego zagłębia z prawdziwego zdarzenia. Gdzie warto zjeść na Wildzie? Oto 5 najlepszych miejscówek.
.get_the_title().

Po modnych Jeżycach kolejna dzielnica Poznania doczekała się kulinarnego zagłębia z prawdziwego zdarzenia. Mowa o Wildzie. Położone zaledwie kilka kroków od siebie lokale kumulują się w sąsiedztwie ulicy Świętego Czesława, dzięki czemu tworzy się tu mocno skoncentrowana gastronomiczna enklawa. Miejsca otwarte już jakiś czas temu przyciągają gości z całego miasta swoją jakością, a nowe kuszą świeżymi pomysłami i oryginalnością. Gdzie zatem warto zjeść na Wildzie?

1. Start

FB START
FB START
FB START
źródło: start fb

Podróż po Wildzie, szczęśliwym zrządzeniem losu, zaczynamy w Starcie. Jednogłośnie i niepodważalnie króluje tutaj kasza i zdrowy tryb życia. W stałej karcie można znaleźć stir-fry z kaszą oraz dwie wariacje na temat włoskiego risotto, czyli kaszotto. Codziennie ekipa przygotowuje także dodatkowe pozycje, wśród których znajdą coś dla siebie zarówno wegetarianie oraz weganie, jak i mięsożercy czy ludzie z alergiami pokarmowymi. Wypatrujcie przepysznych ciast i koniecznie spróbujcie obłędnego Banoffee.

2. Suszone Pomidory

źródło: suszone pomidory fb
FB Suszone Pomidory
FB Suszone Pomidory

Tego miejsca nie trzeba chyba nikomu przedstawiać – to właśnie od niego zaczęła się cała wildecka rewolucja. Industrialne wnętrze skrywa swoiste sanktuarium włoskich smaków. Zjecie tu przede wszystkim wyborne makarony i tradycyjną włoską pizzę, a także owoce morza i sałatki. Od momentu otwarcia trudno tutaj o wolny stolik, choć restauracja stale się rozwija, a miejsc przybywa. Dlatego przed wizytą polecamy dokonać rezerwacji!

3. Pora Dnia

Źródło: pora dnia fb
FB Pora Dnia
FB Pora Dnia

Jeśli wasz dzień rozpoczyna się wcześnie, to polecamy wizytę w Porze Dnia. Za rozsądne pieniądze napijecie się tu kilku rodzajów kawy, zjecie spore, pożywne śniadania na słono i na słodko czy podawane w formie kolorowych misek brunche. Na łasuchów czeka także spora sekcja deserów. Z ulgą odetchną rodzice – na ich pociechy czeka duży kącik dziecięcy.

Źródło: pora dnia fb

4. Mówish Mash

źródło: mówish mash fb

Miejsce, gdzie poza wypiciem prawdopodobnie najlepiej przyrządzonej kawy w okolicy i zjedzeniem mistrzowskich ciast, nauczycie się także języka czy weźmiecie udział w różnego rodzaju warsztatach. Tutejsze serniki są obłędne, a kawoszy z pewnością ucieszy kilka metod parzenia ich ulubionego napoju. Po ciężkim dniu możecie się tu także zrelaksować przy lampce wina.

FB Mówish Mash

5. Przyjemność

źródło: przyjemność fb

Listę zamyka lokalny nowicjusz, który już zdążył wywołać spore zamieszanie. Lokal specjalizuje się w kalifornijskiej pizzy, która łączy w sobie włoskie, amerykańskie, meksykańskie i azjatyckie wpływy. Dla siebie znajdą coś zarówno weganie, wegetarianie, jak i mięsożercy. Drugą specjalnością Przyjemności, na którą warto zwrócić uwagę, jest szprycer.

FB przyjemność

Tekst: Patryk Parada

Temat znaleziony na grupie F5 Poznań

FOODIE