Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 najlepiej zaprojektowanych kawiarni w Poznaniu

Tym razem w poszukiwaniu ciekawych kawiarnianych wnętrz zaglądamy do stolicy Wielkopolski.
.get_the_title().

Przypominamy: wybierając miejscówki do tego zestawienia, kierowaliśmy się oryginalnością miejsca, zaskakującymi elementami wystroju, a nie zawartością i jakością oferowanego menu.

1. Piece of Cake

To miejsce – choć położone poza ścisłym centrum i najmodniejszymi uliczkami – ma w sobie coś wyjątkowego, że chce się do niego wracać. Choć niewielkie, pełne jest oryginalnych i wyjątkowych mebli oraz doniczek z – najwyraźniej świetnie się tam czującymi – roślinami. Wiele z nich pochodzi z równie wyjątkowego miejsca – kwiaciarni Kwiaty i Miut. I to właśnie w dużej mierze kwiaty sprawiają, że bywalcy tej kawiarni mogą się zrelaksować przy najlepszej kawie i oryginalnym, autorskim kawałku ciasta. O wygląd i klimat miejsca dba Anna, która jest absolwentką malarstwa i pewnie dlatego lokal wygląda jak z obrazka.

2. Stragan

Kilka lat temu ta miejscówka została uznana przez serwis buzzfeed.com za jedno z 25 miejsc na świecie, które trzeba odwiedzić przed śmiercią. I nadal trzyma poziom. Oczywiście serwują doskonała kawę. Ale przyciągają też wystrojem. Jedną ze ścian zdobią – a jakże – opakowania kaw. Możemy zasiąść w wygodnym fotelu w stylu vintage, kurtkę zawiesić na oryginalnym, niebieskim wieszaku i poczuć panujący we wnętrzu luz. To minimalistyczne miejsce jest doskonałe zarówno na randkę, jak i na spotkanie z przyjaciółmi, czy pracę w samotności.

3. Parle Patisserie

Przypominające paryskie bistro wnętrze to efekt wsółpracy właścicieli z bardzo zdolnymi dziewczynami z Jagody Studio. Efekt zdecydowanie robi wrażenie. Od progu witają nas pastelowe i złote barwy, marmurowe faktury, a różowe flamingi zerkają na nas ze ściany. Dodajmy jeszcze do tego przepiękne rośliny, które zachęcają, by rozsiąść się w ich towarzystwie. Śliczne małe pralinki podawane są na równie uroczych talerzykach. Ostrzegamy – nie chce się stamtąd wychodzić. Nawet kącik zabaw dla najmłodszych urządzony jest tam ze smakiem.

4. Składak

Miejscówka stworzona przez i dla miłośników kultury rowerowej. Wnętrze Składaka w dużej mierze tworzą rowery i ich części. Rower na ścianie, koła roweru jako lampy. A całość utrzymana jest w dość surowym klimacie. Wchodząc, można poczuć się – przede wszystkim z powodu prostych drewnianych krzeseł – trochę jak w szkole, ale raczej podczas przerwy. Surowe wnętrze łagodzą rośliny na parapetach i książki na półkach, które sprawiają, że robi się domowo. Ta kawiarnia to doskonały przykład tego, jak bardzo design może wynikać z pasji i jak wiele może powiedzieć o charakterze przestrzeni.

5. Za Groblą 5

Wnętrze, w którym możemy poczuć się, jak w polskim filmie z lat 80. Siedząc na wyjętych z czasów PRL fotelach przy szklance (oryginalnej, sprzed 30 lat) herbaty czy filiżance kawy, możemy relaksować się i podziwiać unikatowe wnętrze w stylu vintage. Także dodatki pochodzą sprzed kilku dekad – świeże kwiaty stoją w kryształowych wazonach, które na pewno pamiętamy z domów naszych babć, a rośliny doniczkowe prezentują się na starych kwietnikach. Oczywiście jedzenie i napitki dostajemy na talerzach jak z dawnej stołówki lub baru mlecznego. Idealne wnętrze dla tych, którzy chcą przenieść się w czasie. Brawo za staranny dobór rekwizytów tworzących niepowtarzalny klimat tego miejsca!

Zdjęcia pochodzą z facebookowych stron wymienionych miejscówek.

Tekst: NC

FOODIE