Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 najlepiej zaprojektowanych kawiarni w Łodzi

Łatwo nie było, ale postaraliśmy się wybrać najciekawsze kawiarnie w Łodzi, które przeciągają nie tylko aromatem kawy, ale także świetnym wystrojem. Oto nasz wybór.
.get_the_title().

Dzisiaj w poszukiwaniu najlepiej zaprojektowanych kawiarni zaglądamy do Łodzi. Oto nasz wybór.

1. Format

Klubokawiarnia Format działa na łódzkim rynku od zeszłego roku. Lokal położony na terenie Art Inkubatora przyciąga niebanalnym wystrojem. Surowa przestrzeń została ocieplona kolorowymi dodatkami oraz drewnem, dzięki czemu wnętrze nabrało wyjątkowego wyrazu. W Formacie nie brakuje również roślin, które zostały ciekawie wyeksponowane. Lokal jest przestrony i nieprzeładowany nadmiarem dodatków. Pofabryczny charakter wnętrza został zachowany, a świetnie dobrane meble i dekoracje jedynie podkreśliły jego klimat.

Adres: ul. Tymienieckiego 3

2. Kreatoora

Kawiarnia połączona z galerią sztuki oraz pracownią znajduje się w zabytkowej części Łodzi na Księżym Młynie. Klimat artystyczny, który charakteryzuje ten lokal, jest wyczuwalny już od progu. Artystyczny nieład panujący w środku nadaje miejscu niezwykle przytulny i ciepły charakter. We wnętrzu królują kolorowe, ręcznie malowane lub odrestaurowane meble. Ściany zdobią obrazy autorstwa Ewy Żochowskiej, założycielki kawiarni, która prowadzi ją wraz z mężem. Lokal jest kameralny i niezwykle nastrojowy, chociaż bardziej przywodzi na myśl urządzone z pomysłem mieszkanie.

Adres: ul. Przędzalniana 63 lok 6

3. Niebostan

Niebostan to miejsce niezwykle popularne wśród Łodzian. Klubokawiarnia połączona z antykwariatem mieści się w centrum miasta, gdzie dawniej znajdował się klub Jazzga. Lokal kipi pozytywną energią i takie jest też jego wnętrze. Intensywnie kolorowe kanapy i meble stworzone z drewnianych palet czy wykonane ręcznie sprawiają wrażenie zamierzonego, kontrolowanego miszmaszu. W Niebostanie nie brakuje też innowacyjnych pomysłów – w oczy rzucają się zwłaszcza fotele wykonane ze sklepowych wózków czy nietypowe stoliki. Na ścianach znajdziemy liczne obrazy, plakaty a także półkę na książki imitującą drzewo.

Adres: ul. Piotrkowska 17

4. Hot Air Cafe

Wystrój Hot Air Cafe jest zdecydowanie bardziej minimalistyczny i nowoczesny. Główną ozdobą lokalu jest grafika namalowana na ścianach oraz suficie. Jej intensywne kolory kontrastują z bieloną cegłą oraz drewnianą podłogą. Regał z surowego drewna czy wygodne, wzorzyste fotele stanowią nieliczne dekoracje tego miejsca. Dzięki małej ilości mebli i dodatków kawiarnia jest przestronna i jasna. Małe, proste stoliki kawowe sprawiają, że lokal sprzyja kameralnym spotkaniom.

Adres: ul. Piotrkowska 217

5. Owoce i Warzywa

W tej klubokawiarni stare miesza się z nowym. Odrestaurowane krzesła z czasów PRL-u ożywiają stonowane wnętrza. Printy, które z pozoru ze sobą nie współgrają (kwiaty, paski), tworzą ciekawe połączenie i dobrze prezentują się na tle jasnych ścian. Nowoczesne grafiki oraz plakaty nadają lokalowi bardziej współczesny charakter. Bar w odcieniach pastelowych błękitów, obudowany starymi deskami i frontami szafek zdecydowanie przyciąga wzrok.

Adres: ul. Traugutta 9

Przy tworzeniu powyższego rankingu braliśmy pod uwagę jedynie wystrój poszczególnych miejsc oraz ciekawe koncepcje na ich zaaranżowanie. Naszym ocenom nie podlegało menu oferowane przez wymienione kawiarnie.

Zdjęcia pochodzą z facebookowych stron wymienionych lokali.
Tekst powstał dzięki wsparciu grupy F5 Łódź.
Tekst: MW

FOODIE