Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 najlepszych miejscówek na śniadanie w Trójmieście

Gdzie najlepiej zatrzymać się na pierwszy posiłek, będąc w Trójmieście? Oto krótki przewodnik.
.get_the_title().

Od dobrego śniadania zaczyna się dobry dzień. Czasami jednak tempo życia i obowiązki odbierają nam przyjemność przygotowania tego posiłku w spokoju i delektowania się nim. Całe szczęście są lokale, które wiedzą, że śniadania zaniedbywać nie wolno. Gdzie takich szukać w Trójmieście? Oto krótki przewodnik.

1. NIEPOKORNI, ul. Chmielna 72/5 Gdańsk

Źródło: Facebook NIEPOKORNI

Nowoczesna restauracja stworzona z myślą o prawdziwych mięsożercach. Tutaj traktuje się mięso z należytym mu szacunkiem. Ale spokojnie, wegetarianie także znajdą opcję dla siebie. Niepokorni wprowadzili do swojego menu śniadania, bo jak wiadomo – bez solidnego śniadania ani rusz! Do wyboru są 3 zestawy śniadaniowe, z frankfurterkami, z dodatkiem jaj lub twarożku albo tosty. Jest też klasyczna jajówa na maśle i coś lżejszego – twarożek z rzodkiewką czy granola.

2. MR PANCAKE, ul. Mściwoja 3, Gdynia

Źródło: Facebook MR PANCAKE

Opcja dla prawdziwych łasuchów. Mr Pancake serwuje tradycyjne, amerykańskie pancake’i w różnych odsłonach – słodkich, ultra słodkich i słonych. Jeżeli chcecie wpałaszować wieżę dobroci i popić ją shakiem z bitą śmietaną i posypką, to wiecie gdzie uderzać.

3. CAŁY GAWEŁ, ul. Dworcowa 7, Sopot Centrum

Źródło: Facebook CAŁY GAWEŁ

Cały Gaweł to lokal znajdujący się w Sopot Centrum. Pełno tu drewna, betonu, zieleni. I neonów. Ekipa ubóstwia produkty z Kaszub, wiejskie masło, regionalne jaja z wolnego wybiegu. Serwują zawsze świeżą rybę oraz drób zagrodowy. Śniadanie możecie tu zjeść np. po kaszubsku, czyli z twarogiem i jogurtem wiejskim, grzanki francuskie z kaszubskim serem czy autorską kanapkę Gawła. Można też wybrać bajgla lub croissanta z awokado i jajkiem sadzonym. Jeszcze tylko kakao lub kawka i śniadanie zaliczone!

4. OGNIEM I PIECEM, ul. Świętojańska 87, Gdynia

Źródło: Facebook OGNIEM I PIECEM

Głównie kojarzy się z cieplutką pizzą i licznymi wystawami czy koncertami. Rano zamienia się w śniadaniownię z prawdziwego zdarzenia. Wpadnijcie tu na racuchy owsiane z kawałkami jabłka, polane sosem czekoladowym i podawane z twarożkiem cynamonowym, omlety, jaja sadzone czy też wegańską sałatkę z pieczonym burakiem, batatem i miętą. W na obiad koniecznie zamówcie kawałek pizzy. Wasz brzuch będzie wam dziękował caaały dzień.

5. GŁÓWNA OSOBOWA, ul. Abrahama 39, Gdynia

Źródło: Facebook GŁÓWNA OSOBOWA

Nowoczesny lokal w samym centrum miasta zaserwuje wam pożywne śniadanie na dobry początek dnia. Jajecznica, szakszuka a także pulled pork dla tych, którzy smak mięska chcą czuć już od rana. Są też lżejsze śniadania w postaci 3 dowolnych „smarowideł” podawanych ze świeżym pieczywem, a także kasza jaglana, granola czy naleśnik.

Zdjęcie tytułowe: Ogniem i Piecem

FOODIE