5 najlepszych ogródków restauracyjnych we Wrocławiu

Podrzucamy wam 5 najciekawszych adresów we Wrocławiu, pod którymi warto usiąść w restauracyjnym ogródku.
.get_the_title().

Witamy w sierpniu! Lato nie odpuszcza, wręcz przeciwnie – podkręca temperaturę do granic i swoich, i naszych możliwości. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak dostosować się do panujących warunków atmosferycznych i dalej siedzieć w ogródkach restauracyjnych. Wiemy, że klimatyzowane wnętrza potrafią kusić, ale uwierzcie – jeszcze za tym słońcem zimową porą zatęsknimy. Tym razem na tapecie ogródkowa oferta gastronomiczna Wrocławia.

1. Bułka z masłem, ul. Włodkowica 8a

Źródło zdjęcia: fanpage Bułki z masłem

Propozycja dla osób, które lubią jeść długie śniadania w ładnym otoczeniu. Bułka z masłem to przestrzeń z bujną roślinnością, gdzie nakarmią was i tytułową bułką wkomponowaną w piętrowego burgera, podaną w formie pajdy chleba z hummusem, jajkiem sadzonym i kiełkami buraków czy pod postacią chałki z wytrawnymi dodatkami. Dla nie-bułkowych znajdą się pyszne ciasta lub pierogi.

2. Druga Strona Miasta, ul. Leszczyńskiego 3

Źródło zdjęcia: fanpage Drugiej Strony Miasta

Sezonowy car bar, gdzie drinki serwuje się z odrestaurowanego zielonego ogórka.

Miejsce otwierane bez pośpiechu późnym popołudniem, bo w końcu to strefa relaksu, gdzie przychodzimy zapomnieć o stresach związanych z pracą.

Wiadomo powszechnie, że patrzenie na zieleń łagodzi nastrój, więc po Drugiej Stronie Miasta znajdziecie mnóstwo kwiatów, a oprócz tego – zimne piwo, domowe lemoniady i drobne przekąski.

3. Barka Cafe, ul. Purkyniego 9

Źródło zdjęcia: fanpage Barka Cafe

I to się nazywa umiejętnie wykorzystać potencjał rzeki w mieście! Tuż za oddziałem Muzeum Narodowego, przy zielonej Zatoce Gondoli, zacumowała barka z ofertą gastronomiczną.

Można usiąść i posłuchać odgłosów okolicznego ptactwa czy szumu Odry, choć te czasem konkurują z organizowanymi tu koncertami.

Na Barkę przychodzi się raczej coś wypić (piwo, wino, cydr, kawę lub softy), ale głodni dostaną też kawałek ciasta czy słone przekąski.

4. Pergola, ul. Wystawowa 1

Źródło zdjęcia: fanpage Pergola

Restauracja i kawiarnia z widokiem na otoczone zielenią słynne wrocławskie fontanny multimedialne. Można wpaść na domowej roboty lody i kawę, większe co nieco w postaci pizzy czy sałatki, albo i na zupełne konkrety – stek wołowy lub sandacza, a piękny wodny spektakl na horyzoncie dostaniecie do zamówienia w pakiecie.

5. Warsztat Food & Garden, ul. Niedźwiedzia 5

Źródło zdjęcia: fanpage Warsztatu

Już sama nazwa zapowiada, że zjemy w Warsztacie w przyjemnych okolicznościach przyrody. Warsztat to w istocie wielka, szklarniowa przestrzeń z terenem zielonym wokół, klimatycznie oświetlona wieczorami.

Wspaniały pomysł na wieczór z przyjaciółmi (robią tu grilla!) lub bardziej kameralne, randkowe okazje.

Na tytułowy Warsztat warto wziąć baraninę z granatem i maślanką albo fantastyczne sałatki: z fasolką szparagową, halloumi i borówkami czy fenkułem, brzoskwiniami i kalarepą.

FOODIE