5 najlepszych wege miejscówek we Wrocławiu

Stolica Dolnego Śląska słynie z miejscówek jedzeniowych, a od jakiegoś czasu wiele do zaoferowania ma także wegetarianom i weganom. Przedstawiamy nasz subiektywny ranking 5 wrocławskich wege restauracji, do których naprawdę warto wpaść na obiad.
F5 Default Featured Image

1. Vega

Prawdopodobnie najstarsza mekka wegetarian w mieście. Legendarna jadłodajnia mieści się dokładnie w sercu Wrocławia, w samym środku rynku, z widokiem na pręgierz, sukiennice i prowokacyjnie… na najpopularniejszy McDonald w mieście. Restauracja jest samoobsługowa, ale ma bardzo fajnie zaprojektowane, klimatyczne wnętrze. W lunchowych godzinach szczytu zdarzają się kolejki, ale obsługa jest niezwykle sprawna. Bardzo duży wybór kotletów warzywnych i strączkowych, zupy, nadziewane warzywa, wyciskane soki itp. Najlepszy gulasz sojowo-pieczarkowy w centrum miasta. Na paterze kuchnia wegetariańska, a na piętrze wegańska, w której dostaniemy nawet wegańskie lody.

2. Najadacze

Wegańska knajpka znajduje się przy ulicy Nożowniczej, niedaleko głównej siedziby uniwersytetu. Zasilana jest głównie przez studentów kochających wegetariańskie żarcie, ale nie tylko – restauracja ma swoich prawdziwych wyznawców w całym mieście. Kultowe, malutkie miejsce, zawsze wspaniale pachnące przyprawami i pyszną kuchnią. W lecie dosłownie kilka stolików na zewnątrz. Niebiańskie pierogi z soczewicą i bezkonkurencyjny tofurnik.

Sukces lokalu zaowocował otwarciem kolejnego punktu o nazwie Ahimsa przy ulicy Św. Antoniego i trzeba przyznać – trzymają poziom. Można zamawiać na wynos przez stronę, robią też bardzo fajny catering.

3. Wilk Syty

FOODIE