Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 warszawskich barów, w których spędzicie miłe popołudnie

Lato sprzyja wieczornym wyjściom na miasto. Jeśli często głowicie się, gdzie pójść, by miło spędzić czas, zobaczcie nasze zestawienie!
.get_the_title().

1. AURA bar

źródło: fanpage AURA bar

Otwarty na początku lipca AURA bar to miejsce, w którym przede wszystkim pije się bourbon.

Jak mówią założyciele, to najmniejszy bar w Warszawie z największym wyborem właśnie tego trunku.

źródło: fanpage AURA bar

AURA bar nie zamyka się jednak na inne alkohole.

Barmani zaserwują wam też koktajl na bazie waszego ulubionego alkoholu, a dla niepijących znajdą się też bezalkoholowe lemoniady.

Bar znajduje się na ulicy Hożej 27, na rogu starej kamienicy, a jego piękny wystrój sprawia, że nie można przejść obok niego obojętnie. Jego tajemnicze wnętrze już zdążyło przykuć naszą uwagę tak bardzo, że aż musieliśmy zajrzeć do środka – jest tam naprawdę pięknie! Miejsce, choć malutkie, jest idealne na romantyczną randkę.

2. No Problem

źródło: fanpage no problem
źródło: fanpage No problem

Już sama nazwa tego lokalu wskazuje, że z pewnością spotkamy się tam z wyluzowaną atmosferą, a wieczoru nie zniszczy żadna niemiła sytuacja. Wobec tego możemy uznać, że No Problem zyskuje już duży plus na wejściu.

No Problem stawia na kraftowe piwa, które sam warzy. W menu widnieje też sporo roślinnych przekąsek.

Miejsce bazuje właśnie na daniach autorskiej kuchni roślinnej. Co więcej, No Problem wyznaje ideę less waste, ceni sobie też sztukę i rękodzieło, a właściciele zapowiadają również wiele tematycznych wydarzeń kulturalnych. Lokal znajduje się w samym centrum Warszawy – na ulicy Brackiej 20.

3. Szerokie Bary

zdjęcie: marta mankiewicz

Pamiętacie miejsce, w którym wcześniej znajdowały się Hocki Klocki? Teraz ich teren zajęła klubokawiarnia Szerokie Bary, w której można wygodnie rozsiąść się na leżaku bądź zająć miejsce na piętrze z widokiem na Wisłę.

W ofercie są głownie piwa i drinki, a także kilka dań.

Kolory przewodnie klubokawiarni – różowy i żółty – sprawią, że z pewnością jej nie przegapicie. Szerokie Bary szczególnie polecamy na popołudniowy relaks na leżaku wraz z grupą przyjaciół!

4. MAO Restaurant & Cocktail Bar

zdjęcie: fanpage Mao

MAO swoim całotygodniowym rozkładem promocji alkoholowych przoduje wśród warszawskich barów. Każdego dnia czekają tam na was rabaty na koktajle oraz dania z karty.

źródło: fanpage MAO

Jeśli celujecie w Aperol Spritz, to zapamiętajcie sobie wtorek, bo wtedy zapłacicie za niego jedynie 9,90 zł. W środę macie za to 2 drinki w cenie 1! To, co wyróżnia MAO, to połączenie nazw koktajli z chińskim kalendarzem. Każdemu z nich w menu przyporządkowany jest również ciekawy opis nawiązujący do chińskiej mitologii wraz z podpowiedzią, jaka pozycja z menu restauracyjnego będzie dobrym kompanem do drinka. Ciekawa i kreatywna forma menu – doceniamy!

5. Ogrody Wisła

źródło: fanpage ogrody wisła
źródło: fanpage Ogrody wisła

Ich letnia strefa z widokiem na Wisłę jest przepiękna i zdecydowanie bezkonkurencyjna.

Wygodne kanapy, piękny wystrój i błękitno-zielone kolory ogródka od samego progu zachęcają do zatrzymania się w lokalu.

Menu alkoholowe jest bogate i nie brakuje w nim takich klasyków jak Hugo, Negroni czy Pornstar. W weekend możecie liczyć na świetną muzykę, wyluzowany klimat oraz tańce na parkiecie. Ogrody Wisła znajdują się na ulicy Wioślarskiej 8 – spieszcie tam, póki wciąż jeszcze można drinkować pod gołym niebem.

Tekst i zdjęcie główne: Marta Mankiewicz

FOODIE