Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 dobrych miejsc na ramen w Poznaniu

Oto miejscówki, które oferują najlepszy ramen w stolicy Wielkopolski.
.get_the_title().

Dobry, rozgrzewający ramen jest niezastąpiony w chłodne, jesienno-zimowe dni. Jego przygotowanie jest jednak bardzo czasochłonne. Dlatego polecamy wam 5 dobrych miejsc w Poznaniu z ramenem w menu.

1. YetzTu, ul. Krysiewicza 6

To miejsce zna każdy szanujący się wielbiciel kuchni azjatyckiej, a szczególnie japońskiej. A jeśli jeszcze nie – zdecydowanie warto nadrobić zaległości. W menu mają kilka wersji klasycznego ramenu oraz kilka special ramen. Bulion gotują przez 8 godzin, makaron robią sami, a reszta receptury jest owiana tajemnicą. Zanim się tam wybierzecie, koniecznie zarezerwujcie stolik, bo ciężko w YetzTu o wolne miejsca. I wcale nas to nie dziwi.

2. Ramen-Ya, ul. Kościelna 4

Miejscówka na Jeżycach, w nowym kulinarnym sercu Poznania. Jak sami o sobie piszą jest to miejsce, gdzie: „każdy element ramenu przygotowany jest z dbałością o najmniejszy szczegół z japońskich i lokalnych składników najwyższej jakości“. Dostaniemy tu ramen w wersji mięsnej oraz wege, każdy za 25 zł. Warto spróbować!

3. Mikoya, ul. Krysiewicza 6b

Młodszy brat YetzTu. Ci sami właściciele i lokalizacja tuż obok. No i równie pyszny ramen. Na szczęście jednak na tym podobieństwa się kończą. To miejsce to ukłon w stronę bardziej tradycyjnej i minimalistycznej wersji ramenu. W tworzeniu menu pomógł ekspert od japońskiej kuchni, dr Kohei Yagi, znany w sieci jako Japończyk gotuje. Do wyboru mamy tu tylko dwa rodzaje ramenu. A może aż dwa, bo choć bardzo różne, to oba są świetne!

4. Meh, ul .Woźna 17

Kiedy jesteśmy w centrum Poznania i poczujemy głód, możemy zajrzeć do restauracji Meh, kawałek od Starego Rynku. Proponują 4 rodzaje ramenu: z boczkiem, z wołowiną, z wieprzowiną i z łososiem. W małym i minimalistycznym wnętrzu – latem jest także malutki ogródek – obok dań kuchni azjatyckiej możemy zjeść także pyszny żurek. Kuchnia europejska przeplata się tu z inspiracjami z innych stron świata, jednak z mocnym azjatyckim akcentem.

5. Mati Sushi, pl. Andersa 5

Ramen nie jest tu może numerem 1, ale stanowi doskonałe towarzystwo dla pysznego sushi. Co ciekawe, sami możemy stworzyć tu taki ramen, na jaki akurat mamy ochotę. Zamawiając to danie, dostajemy specjalną kartę, na której zaznaczamy, jaki bulion, mięso i dodatki wybieramy! Przy każdej pozycji podana jest cena, więc możemy też z łatwością mierzyć siły na zamiary.

FOODIE