Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Andrzej Rysuje łączy siły z Whisky Dewar’s na Święta [KONKURS]

Żeby wziąć udział w konkursie, wystarczy uzupełnić krótki dialog bohaterów historyjki Andrzej Rysuje.
.get_the_title().

John Dewar był jednym z pionierów techniki zwanej „podwójnym leżakowaniem”, której używał w celu uzyskania trunku o niezmiennie wysokiej jakości. Był tak dumny z rezultatu swojej pracy, że jako pierwszy postanowił sygnować swoje produkty własnym nazwiskiem i tak w 1846 roku powstała marka Dewar’s.

Destylarnia Dewar’s w Aberfeldy

Za globalny sukces marki odpowiada jednak syn Johna – Tommy, geniusz sprzedaży i pionier marketingu. W 1892 roku Tommy wyruszył w świat, aby promować i sprzedawać whisky Dewar’s. W zaledwie 2 lata odwiedził aż 26 krajów, w których udało mu się pozyskać ponad 30 zaangażowanych współpracowników. W międzyczasie napisał także książkę, stanowiącą dziennik swoich podróży „A Ramble Roundthe Globe”. Efektem jego działań był również dziesięciokrotny wzrost obrotów przedsiębiorstwa! Tommy słynął również z niezwykłego poczucia humoru, jego żarty doczekały się nawet własnej nazwy – Dewaryzmy.

Whisky Dewar’s wciąż jest poddawana procesowi podwójnego dojrzewania w beczkach.

Dziś Dewar’s jest jedną z 5 najpopularniejszych Szkockich Whisky na świecie i najlepiej sprzedającą się Szkocką Whisky w Stanach Zjednoczonych. Spadkobiercy jej twórców nadal nie uznają kompromisów w kwestii jakości, dlatego whisky wciąż jest poddawana procesowi podwójnego dojrzewania. Co to tak naprawdę znaczy?

Po zmieszaniu whisky zbożowej ze słodową (single malt) otrzymany blend ponownie przelewa się do dębowych beczek, by uzyskać delikatny, bogaty smak, z którego słynie Dewar’s.

Marka wciąż też nawiązuje do swoich korzeni, organizując zabawne akcje promocyjne, z których znany był Tommy Dewar. Doskonałym przykładem może być tu chociażby ostatnia współpraca Dewar’sa z rysownikiem znanym jako Andrzej Rysuje. Stworzył on dla marki autorskie rysunki satyryczne na kieliszki do jajek, które dołączane są do  limitowanego trunku.

!UWAGA KONKURS!

Mamy dla was 10 limitowanych świątecznych packów whisky Dewar’s, do których dołączone są kieliszki do jajek z autorskimi rysunkami Andrzej Rysuje. Żeby wziąć udział w konkursie wystarczy uzupełnić dymki w na poniższym rysunku, wykorzystując motyw podwójnego dojrzewania, z którego znany jest Dewar’s. Swoje odpowiedzi wpisujcie w komentarzach pod tym tekstem. Macie czas do 2 kwietnia, do 12:00. Wygrywają autorzy 10 najbardziej kreatywnych propozycji.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

FOODIE

Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych, przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy jesteś pełnoletni/a?