Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

’The Artist Diet’ – posiłki znanych artystów odtworzone na zdjęciach przez fotografkę

Czy wybitni artyści byli na katorżniczej diecie, czy raczej należeli do frakcji #FuckDiet? W dzisiejszych czasach dowiedzielibyśmy się pewnie tego z ich social mediów. Dzięki fotografiom Michelle Gerard możemy zajrzeć w talerze również takich twórców jak Andy Warhol czy Marcel Proust.
.get_the_title().

Michelle i Chris Gerard są parą fotografów stacjonujących w Detroit. W ich portfolio znajdują się przeróżne prace: fotografia reklamowa, ślubna, uliczna oraz kilka projektów prywatnych. Najciekawszym z nich jest zdecydowanie ten przygotowany przez Michelle – 'The Artist Diet’.

Fotografka na swoich zdjęciach zwizualizowała codzienne jedzeniowe rytuały oraz nawyki kilkunastu znanych artystów.

Niektóre z nich mogą być dla odbiorców zaskakujące, inne ciekawe i intrygujące – zwłaszcza z uwagi na to, jak dużo obecnie mówi się o diecie, zdrowym odżywianiu, wpływie tego, co jemy na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Czy na zdjęciach doszukamy się potwierdzenia współczesnych prawd i zaleceń?

Gerard chciała dowiedzieć się również jak najwięcej o każdym artyście – jego stylu życia i porządku dnia. To pozwoliło jej ustalić, jakimi przedmiotami otaczali się na co dzień. Oprócz jedzenia na zdjęciach znalazły się właśnie rzeczy, które mogą dodatkowo pokazać i podkreślić barwną osobowość bohaterów tych prac. Research przed powstaniem każdej z fotografii obejmował jednak nie tylko poznanie rutyny każdej z prezentowanych postaci.

Fotografka przyznaje, że masę czasu poświęciła również na dopasowanie detali, które oddadzą odpowiednio ducha czasów, w których dana osoba żyła i tworzyła swoje dzieła.

Te portrety kulinarne robią zdecydowanie dużo większe i pozytywniejsze wrażenie niż tysiące zdjęć owsianek i ramenów ukazując się codziennie na Instagramie.

Więcej prac Michelle Gerard i jej partnera znajdziecie na ich stronie oraz na Instagramie .

Źródło zdjęć: michelleandchrisgerard.com
Tekst: KD

FOODIE