Azjatycki market Asian Street Food rusza na wiosnę na warszawskiej Hali Bakalarskiej

Fani azjatyckich smaków będą wniebowzięci. Otwarcie na wiosnę jest już oficjalnie potwierdzone.
.get_the_title().

Na wiosnę obok Targowiska Bakalarska przy ul. Bakalarskiej 11 powstanie prawdziwie azjatycki uliczny market Hala Bakalarska Asian Street Food. Co prawda będzie on pod dachem, ale jak zapewniają pomysłodawcy projektu, klimat wschodniego street foodu będzie dało się odczuć. Początkowo hala miała otworzyć się latem 2019 roku, później otwarcie przesunięto otwarcie na grudzień – teraz możemy być pewni, że nie będzie już więcej opóźnień.

1400 m2 ma pomieścić 16 zróżnicowanych restauracji i stoisk z ofertą lunchową, przekąskami, deserami, napojami oraz alkoholem.

Czego możemy się spodziewać, jeśli chodzi o smaki? Właściciele zapewniają, że spróbujemy tam zarówno specjałów serwowanych na ulicach Tajlandii, Wietnamu, Indii, Korei, Chin, jak i oryginalnego japońskiego sushi. Atutem ma być dostęp do oryginalnych produktów, warzyw i owoców importowanych z Azji, dostępnych również na sąsiednim Targowisku Bakalarska.

Podoba nam się Nocny Market przy dworcu Warszawa Główna. To miejsce stworzone przez młodych Polaków, którzy podróżowali do Azji i tym klimatem się inspirowali. Też chcemy oddać oryginalną atmosferę, ale w lepszych warunkach higienicznych. Jedzenie będzie robione na miejscu, a nie podgrzewane, jak to się dzieje w wielu azjatyckich barach – mówi Dien Nguyen z firmy Nasz Rynek, która zarządza bazarem. Hala ma mieć swobodny i nieformalny klimat. Co ciekawe, przy projektowaniu budynku projektantka musiała stosować się do zasad feng shui, które narzucił szef spółki, Wietnamczyk. O wygląd poszczególnych lokali mieszących się na terenie Hali zadbają już ich azjatyccy właściciele, którzy na pewno urządzą je w odpowiednim klimacie.

To będzie azjatycka hala z przytupem, ale nie będzie wyglądać jak Hala Gwardii czy – tym bardziej – Koszyki – mówi Aleksandra Wasilkowska, projektantka hali.

zdjęcie: fanpage Hala Bakalarska

Na piętrze Hali ma znaleźć się przestrzeń do rozrywek i wydarzeń kulturalnych rodem z Azji.

Karaoke, tańce, koncerty, a nawet sztuki walki, zajęcia fitness i masaże tajskie – to wszystko będzie mieć miejsce przy Bakalarskiej 11. Brzmi bardzo ciekawie!

Tekst: Marta Mankiewicz
Zdjęcie główne: Targowisko Bakalarska

FOODIE