Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Bazar Różyckiego odżyje już w najbliższy weekend. Wielkie otwarcie OFF Brzeska!

Już w najbliższy piątek Bazar Różyckiego zamieni się w praskie centrum street foodu.
.get_the_title().

Mieszczący się na warszawskiej Pradze-Północ Bazar Różyckiego ma długą historię – został założony w 1882 roku przez Juliana Józefa Różyckiego, farmaceutę i inwestora. Przez dekady był istotnym punktem handlu na mapie stolicy, uważano go za miejsce, w którym lokalny folklor w pełni daje o sobie znać. W 2017 roku spadkobiercy Różyckiego przejęli 2/3 bazaru (pozostała część należy do miasta i trwają tam prace modernizacyjne). Postanowili stworzyć tam miejsce, które będzie przyciągać mieszkańców stolicy dobrym jedzeniem i wydarzeniami kulturalno-rozrywkowymi.

OFF Brzeska, bo tak nazywa się nowa miejscówka, to coś w rodzaju praskiej odsłony znanego i lubianego Nocnego Marketu.

W weekendy wystawiać się tu będą najciekawsze warszawskie restauracje, które serwują kuchnię z najróżniejszych stron świata, m.in. Shoku, Tel Aviv, Umamitu czy tuktuk. Znajdzie się coś dla wegan i coś dla mięsożerców. Twórcy OFF Brzeska nie zapomnieli także o historii tego miejsca – wśród najsłynniejszych potraw z bazaru prym wiodły zawsze pyzy, a więc i ich nie zabraknie – szukajcie stanowiska Pyz z Różyca. Oczywiście na miejscu będzie na was czekać także bar, a w nim drinki, piwo i napoje.

? Krótka lekcja historii ?

Początkowo teren bazaru został ogrodzony zdobionym żeliwnym ogrodzeniem. Można było wejść do…

Opublikowany przez OFF Brzeska Sobota, 24 kwietnia 2021

Nie zabraknie też wydarzeń. W piątek 7 maja na Brzeskiej 25 zagra Matush, a następnego dnia Novika & Mr. Lex. Organizatorzy zapowiadają, że w przyszłości odbywać się tu będą także wystawy czy pokazy filmów. OFF Brzeska będzie działać w weekendy.

Za każdym razem spodziewajcie się innych wystawców i innych atrakcji. Jakich? By się przekonać, proponujemy śledzić stronę OFF Brzeskiej.

W ciągu tygodnia w tym miejscu będzie targ, na którym znajdziecie ekologiczne produkty od lokalnych dostawców: warzywa, owoce, jajka czy sery. Więc czy weekend, czy w tygodniu – wpaść trzeba!

Tekst: NS

FOODIE