Będzie „więcej dobra”. Gastro Fajer wraca na tarasy katowickiego Spodka!

Po zeszłorocznym sukcesie ulubiony targ katowiczan wraca przed Spodek. Znów będzie się można bawić w wyjątkowej lokalizacji!
.get_the_title().

Pierwsza edycja przerosła oczekiwania organizatorów. Nocny market na tarasach Spodka w minione wakacje odwiedziło około 30 tys. uczestników. Katowiczanie pokochali to miejsce i w mgnieniu oka stało się ich głównym punktem spotkań. Przechodzili tutaj, żeby napić się aperolu, wrzucić coś na ząb i relaksować się na trawie obok Międzynarodowego Centrum Kongresowego – ta lokalizacja jest wyjątkowa i szczególnie ważna dla mieszkańców miasta. Z kolei organizatorzy zadbali o wyjątkową atmosferę, dzięki której można było zwyczajnie wrzucić na luz.

Po wakacjach przyszedł czas na kilka miesięcy przerwy. Mieszkańcy czekali na lato i kolejną edycję, aż w końcu w połowie maja organizatorzy w mediach społecznościowych ogłosili – Gastro Fajer wraca do Katowic!

W tym roku będzie więcej wszystkiego. Przede wszystkim planowane jest aż dziesięć wakacyjnych weekendów, od czwartku aż do niedzieli. Startujemy 27 czerwca. Będzie więcej „tego dobra”! – zapowiada Oskar Olszewski z Gastro Fajer.

FB/Gastro Fajer

Podobnie jak podczas pierwszej edycji będzie można skosztować kuchni z całego świata, bo oferta gastronomiczna nie zakłada tylko śląskich potraw. Niektórzy wystawcy będą pojawiać się przed Spodkiem rotacyjnie, inni okazjonalnie, a niektórzy zagoszczą tam przez całe lato. – Zależy nam, aby promować lokalne koncerny, ale chcemy też ściągnąć młodą krew z innych miast, żeby pokazali kierunek, którego jeszcze tutaj nie było – dodaje organizator. Spodziewać się można klasycznego street foodu, czyli burgerów, zapiekanek czy pizzy, ale poznamy też lokalne restauracje w zupełnie nowej odsłonie. Wszystkiemu towarzyszyć będą dwa, szeroko zaopatrzone w piwa kraftowe i
autorską kartę koktajli bary. Oprawę muzyczną zapewnią bardziej i mniej znani muzycy z całej Polski.

W czwartki posłuchamy koncertów na żywo i jam sassion, a piątek i sobota to już szaleństwo pod gwiazdami do muzyki na żywo i setów DJ-skich.

W planach jest jeszcze więcej atrakcji modowych, sportowych czy muzycznych niż rok temu. Przede wszystkim niedziele będą bardziej aktywne. Nauczymy się gotować czy robić las w słoiku. Tarasy i antresola Spodka staną się strefą kawiarniano-czytelniczą, czyli miejscem do relaksu, gdzie można poczytać książkę albo zagrać w planszówki. Niedzielne wieczory to pokazy filmowe z kinowymi klasykami repertuaru Kina Letniego Antyradia. W razie niepogody projekcja przeniesiona zostanie do sali audytoryjnej Międzynarodowego Centrum Kongresowego – a w niej jest aż 570 miejsc siedzących.

Warto obserwować media społecznościowe Gastro Fajera. To tam na bieżąco wrzucane będą informacje dotyczące wszystkich atrakcji i wystawców.

FB/Gastro Fajer

Informacja o powrocie ulubionego targu katowiczan wywołała ogromny entuzjazm. Zaledwie kilka godzin po ogłoszeniu daty rozpoczęcia organizatorzy dostali kilkadziesiąt wiadomości prywatnych od zadowolonych mieszkańców. Gastro Fajer zadebiutował w Katowicach w czerwcu w 2018 roku, a obecnie organizowany jest również we Wrocławiu.

Tekst: Agnieszka Pastor

FOODIE